Jaki filtr powietrza najlepiej wybrać do samochodu? Jadąc autem nie wdychaj spalin jak produkuje stary diesel na drodze

Jaki filtr powietrza najlepiej wybrać do samochodu? Jadąc autem nie wdychaj spalin jak produkuje stary diesel na drodze

diesel filtr powietrze

Podaj dalej

Filtr powietrza może wydawać się dość niepozornym elementem w każdym samochodzie. Pełni on jednak bardzo istotną rolę, dlatego tak ważna jest jego regularna wymiana. Chodzi tutaj zarówno o dobro silnika typu diesel czy benzynowego, jak i o nasze płuca i zdrowie. Ale jaki jest najlepszy i gwarantuje dobrą jakość?

Jakie są filtry powietrza

diesel filtr powietrza

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów filtrów powietrza. Najpopularniejsze pozostają te z bibułą celulozową, które są najbardziej dostępne. Montowane są one również w nowych samochodach, a producenci często wybierają te nasączane specjalnymi środkami, aby materiał stał się niepalny.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Inny rodzaj filtra z włókniną syntetyczną, które uchodzą za potencjalnie lepsze niż te wcześniejsze. Wielbią się w nich głównie producenci samochodów z rynku azjatyckiego, montujący je w swoich nowych pojazdach. Ich struktura wymaga jednak wcześniejszego przygotowania pojazdu do tego rodzaju filtra. Jest on po prostu mniej sztywny, niż bibuła celulozowa.

Trzeci rodzaj filtra to nic innego jak mieszanka dwóch powyższych, które są w odpowiedni sposób połączone. Ich skuteczność również jest oceniana jako bardzo wysoka. Produkt łownie skierowany jest do osób, których dieslel lub benzyniak przemieszcza się w dużym zapyleniu.

filtr powietrza samochod

Czysty filtr, to czysty diesel i płuca

Powietrze, które trafia do silnika nie może mieć żadnych zanieczyszczeń, bowiem jednostka mogłaby zostać uszkodzona. Dla naszego zdrowia też jest ważne, aby powietrze we wnętrzu samochodu było najwyższej jakości. I za to właśnie odpowiada filtr powietrza.

Nie warto tutaj słuchać zaleceń producentów tylko systematycznie co roku wymieniać filtr, który ma dla samochodu bardzo ważne znaczenie. I tak należy robić z każdym innym filtrem, który posiada nasz samochód. To bardzo ważna rzecz, jeżeli chodzi o eksploatację samochodu.

filtr powietrza

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News