Jak w prosty sposób zadbać o lepszą widoczność? Diesel, benzyniak czy LPG Będzie prowadził się znacznie bezpieczniej

Jak w prosty sposób zadbać o lepszą widoczność? Diesel, benzyniak czy LPG Będzie prowadził się znacznie bezpieczniej

diesel benzyniak wycieraczki

Podaj dalej

Większość wypadków to nie tylko prędkość i brawura na drodze. Znaczna część niebezpiecznych sytuacji na drodze wynika również ze słabej widoczności kierowców. I tutaj prowadząc nasz diesel, benzyniaka czy LPG powinniśmy zadbać o to, aby taka sytuacja nie miała miejsca.

Wygoda i bezpieczeństwo

Bardzo istotne jest to, żeby dbać o czystość przedniej szyby i tutaj bardzo dużą rolę odgrywa nasze podejście. Oczywiście posiadanie płynu do spryskiwaczy w zbiorniku to podstawa. Bardziej przezorni mają w bagażniku także butelkę w razie, gdy zabraknie go na drodze. To na pewno bardzo dobre podejście.

Bo same wycieraczki nie zawsze są nam w stanie zagwarantować przejrzystość. Jedyne co zrobią to tylko rozmarzą wszystko na szybko, całkowicie doprowadzając do ograniczenia widoczności. Inna kwestia, że istotne jest… mycie wycieraczek. Niestety mało kto to robi.

Wystarczy tylko lekko je podnieść, przetrzeć pióra z brudu który na pewno się na nich nagromadził i gotowe. Wtedy możemy być pewni, że bród nie będzie się nieustannie rozmazywał, a sam element dłużej zachowa swoją jakość.Mokre chusteczki też się przydadzą

Warto ze sobą wozić mokre chusteczki, ale nie te zwykłe tylko dostosowane do przecierana szyb. Są one po prostu idealne do tego, aby raz na jakiś czas wyczyścić szybę. A zrobi się to znacznie lepiej niż na myjni samochodowej, która nie zawsze doczyści ją tak dobrze.

Dbanie o samochód to niestety podstawa, jeżeli chcemy jeździć z przyjemnością i komfortowo. Raz w tygodniu warto poświęcić godzinę na dopieszczenie auta, aby przez kolejne dni, służył on nam tak jak powinien.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News