Jak używany Opel to tylko z tym silnikiem. Jednostka diesel lub benzynowa nie zawiedzie cię przez lata

Jak używany Opel to tylko z tym silnikiem. Jednostka diesel lub benzynowa nie zawiedzie cię przez lata

Podaj dalej

Marka Opel cieszy się w Polsce dużym zainteresowaniem, zwłaszcza jeżeli chodzi o rynek samochodów używanych. I trudno się temu dziwić, bowiem są to bardzo porządne samochody, które same zapracowały na swoją markę wśród klientów. Posiadają one do tego kilka niezawodnych wręcz silników typu diesel i benzynowych, po które naprawdę warto sięgać.

Zobacz na GeekBlog.pl: Najbardziej bezużyteczna aplikacja mobilna – ranking

Opel. Jaki diesel i jakiego benzyniaka wybierać?

uzywany opel diesel

Każdy kierowca, decydując się na wymianę samochodu w pierwszej kolejności liczy na to, że jego silnik będzie sprawny. W sumie trudno się takiemu podejściu też dziwić. W aucie jest bardzo wiele istotnych elementów odgrywających ważną rolę, ale to właśnie silnik jest całym sercem.

Jeżeli chodzi o Opel wydał on na świat kilka jednostek napędowych, które uważane są wręcz za nieśmiertelne. I to zarówno jeżeli chodzi o diesel i benzynę, co na pewno cieszy wielu fanów tej marki. Do tego niektóre z nich są wręcz stworzone do tego, aby podjąć pod nią instalację gazową.

To także ogromny atut, bowiem jeżeli chodzi o starsze pojazdy, wciąż wiele osób decyduje się na ich przerabianie. Dlatego też ważne jest to, aby dobrać odpowiedni silnik, który będzie znakomicie komponował się z LPG. W przypadku tego producenta na pewno będzie łatwo.

diesel opel astra

Silniki na które warto zwrócić uwagę

Decydując się na zakup auta warto szukać takich silników jak 1.9 CDTI, 1.4 i 1.6 Turbo oraz 1.4 16 V. Nie można również zapominać o 1.6 i 1.8 Ecotec. Jeżeli ktoś decyduje się w najbliższym czasie na zakup używanego Opla, to warto szukać z takimi silnikami.

Oczywiście to czy benzyna, diesel czy LPG to już decyzja samego klienta, co preferuje najbardziej. Przy każdej z tej opcji nie powinien mieć jednak powodu do zmartwień, jeżeli chodzi o jednostkę napędową. Problemów – jeżeli już – to trzeba będzie szukać gdzieś indziej.

opel diesel silnik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News