Jak tani i nowy samochód to tylko w Polsce! Dlaczego u nas Europejczycy najchętniej kupują auta

Jak tani i nowy samochód to tylko w Polsce! Dlaczego u nas Europejczycy najchętniej kupują auta

diesel zakup samochód

Podaj dalej

Polska nie tylko na mapie Unii Europejskiej, ale samej Europy to wyjątkowy kraj jeżeli chodzi o cenę za nowy samochód. Bo to właśnie u nas można najtaniej kupić auto z salonu patrząc na Stary Kontynent. A mówimy o tych pojazdach, jakie są sprzedawane w innych krajach.

Tani samochód wyłącznie u nas

Liczby nie kłamią i jasno pokazują, że nowy samochody najtańsze są w Polsce patrząc na Europę. Toyoty Corolli Sedan z silnikiem 1,6 l 97 kW Comfort  kosztuje w Polsce niecałe 100 tys. zł, natomiast w Danii 152 tys. zł. Patrząc na inne kraje ceny mamy niższe o blisko 20 procent. Z kolei najdrożej nowy samochód kupują mieszkańcy Danii.

Powód takiej sytuacji wydaje się oczywisty, a chodzi mianowicie o fakt, że Polska jest dużym importerem aut używanych. To do nas niemal w pierwszej kolejności trafią pojazdy używane z innych krajów. Z tego powodu salony samochodowe muszą schodzić z cen, aby nawiązać rywalizację.

Dużym atutem dla nas kierowców jest to, że wciąż nie ma u nas zielonych stref w miastach. Tam, gdzie się pojawiły właściciele pozbywają się swoich aut inwestując w nowe. Korzystają na tym ci, którzy polują od zawsze na nowe auto, które kupują taniej

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News