Jak prawidłowo ustawić dysze spryskiwaczy? Wie to tak naprawdę kilka procent kierowców

Jak prawidłowo ustawić dysze spryskiwaczy? Wie to tak naprawdę kilka procent kierowców

Podaj dalej

Dysze spryskiwaczy choć są jednym z najmniejszych elementów w samochodzie, to nie mniej istotnym niż inne. Kierowcy jednak mało przykładają się do tego, jak są one ustawione. I nawet jeżeli są ustawione źle, bądź jeden nie działa, niektórzy niewiele sobie z tego robią. A przecież wpływa to na nasz komfort jazdy i bezpieczeństwo.

Ustaw prawidłowo dysze spryskiwaczy

dysze spryskiwaczy szyba

Tak naprawdę ten element w samochodzie powinien być czyszczony równie często, jak i pozostałe. Tym bardziej że nie potrzeba im wiele do tego, aby ich położenie mogło się zmienić. A w podróży to bardzo ważne, aby oczyszczać przednią szybę z wszelkich zanieczyszczeń.

Najważniejsze jest to, aby rozpylany płyn do spryskiwaczy lał się w większości pośrodku szyby. Wówczas resztą zajmą się już wycieraczki i nie powinno być żadnego problemu z doczyszczeniem szyby. Rozpylanie płynu w miejsca, gdzie nawet wycieraczki nie sięgają jest błędem.

Oczywiście im jedziemy z większą prędkością, tym strumień będzie szybciej opadał. Dlatego najlepiej dostosować dysze spryskiwaczy do neutralnej prędkości, z którą się poruszamy. Jest to zależne od tego czy częściej jeździmy trasą, czy po mieście.

spryskiwacze szyba ustawienie

Zadbaj o wycieraczki

Dobry płyn do spryskiwaczy i dobre ustawienie ich dyszy tak naprawdę to połowa sukcesu. Druga połowa to dobre wycieraczki, które bez problemu zdejmą cały bród. To ważne, aby wymieniać je dość regularnie, a zwłaszcza po zimie. Wówczas pióra nie gwarantują już takiego komfortu w wyczyszczeniu szyby.

Wszystkie wspomniane rzeczy sprawiają, że nasz widok przez przednią szybę będzie przyjemniejszy. A w podróży to bardzo ważne, bowiem poprawia się komfort, który dla wielu osób jest niezwykle isotny.

spryskiwacze plyn dysze

.

.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News