Jak prawidłowo umyć samemu silnik. Po co to robić i co to tak naprawdę daje

Jak prawidłowo umyć samemu silnik. Po co to robić i co to tak naprawdę daje

silnik mycie diesel

Podaj dalej

W samochodzie tak jak w domu, niestety wszystko się kurzy i wszystko wymaga sprzątania. Nie chodzi tutaj wyłącznie o samo wnętrze czy bagażnik, ale również o to co pod maską. Tam również dostaje się wszelkiego rodzaju kurz i bród, co z czasem wymaga nasze interwencji. Na szczęście maska i wszytko inne chroni przed tym, że nie trzeba to robić często, ale raz na jakiś czas trzeba.

Umyj silnik, to ważne

Dlaczego tak ważne jest mycie silnika, choć z drugiej strony ktoś może powiedzieć, że do pracy nie jest mu to potrzebne? Ani po to, że tak naprawdę pomagamy tym sposobem sobie. Jednostkę napędową trzeba obserwować co jakiś czas, czy nie ma wycieków, a gdy jest czysty łatwiej to zrobić. Do tego dochodzi też estetyka.

Silnik jak wiadomo to serce samochodu, dlatego ważne jest, aby o niego dbać. Warto pamiętać, że motor się poci, może wylać się olej – z naszej bądź w gorszym przypadku nie naszej winy. Do tego jeżdżąc łapiemy wszelkie inne zanieczyszczenia.

Domowe mycie w zasadzie nie jest trudne. Wystarczy zakupić odpowiedni preparat, ściereczkę i sięgnąć po kilka wiader wody. Ważne, aby nie myć silnika kiedy jest rozgrzany! Nie tylko, żeby się nie popatrzyć, ale również żeby środek jaki stosujemy mógł odpowiednio zadziałać.

Czysta jednostka napędowa

Trzeba pamiętać, żeby preparat nie zmywać wodą pod ciśnieniem, bowiem takie instrukcje można znaleźć w internecie. W ten sposób możemy uszkodzić chociażby elektronikę pojazdu. Zdecydowanie lepiej robić to powoli, dokładnie i z mokrą ściereczką w ręku.

Jeżeli boimy się, że coś zrobimy źle można też tego typu czynność wykonać na warsztacie. Mechanik doskonale wie jak sobie poradzić z umyciem silnika i za dość niewielką opłatą, wykona to prawidłowo. Zdecydowanie więcej spokoju dla właściciela samochodu.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News