Jak nie dać się oszukać kupując samochód? W Polsce jest już tysiące aut po powodzi z Niemiec

Jak nie dać się oszukać kupując samochód? W Polsce jest już tysiące aut po powodzi z Niemiec

powodz zalany samochod

Podaj dalej

Kierowcy uważajcie kupując samochód. Zgodnie z przewidywaniami dzieje się już to, o czym było wiadomo od kilku tygodni. Miesiąc temu Niemcy nawiedziły ogromne opady, które doprowadziły do powodzi. Pod wodą znalazły się ogromne ilości pojazdów, a coraz większa część z nich trafia do Polski. Ekspercie w tym temacie nie mają wątpliwości – mówimy już o kilku tysiącach sztuk, a będzie to niewątpliwie kilkadziesiąt.

Zalany samochód z Niemiec okazją dla Polaka?

W Polsce są już nie tylko auta po powodzi, ale już i pierwsze sprawy klientów, którzy zdołali wykryć nieudolne ukrywanie tego faktu przez handlarzy. Money.pl informuje, że udało się już interweniować skutecznie w jednej z tego typu spraw, gdzie klient został oszukany. – Auta popowodziowe już są w Polsce i potwierdzają to chociażby moje informacje z pierwszej ręki od handlarzy z województwa lubuskiego. A jak są tam, to i w całej Polsce – czytamy wypowiedź Łukasza Szarama, eksperta branży motoryzacyjnej i biegłego sądowego.

Klienci chcą kupić w najbliższym czasie samochód, muszą zatem być niezwykle czujni. Na pierwszy rzut oka na pewno nie będzie widać tego, że auto przez kilka godzin bądź dni znajdowało się pod wodą. Handlarze dobrze przygotują pojazd do sprzedaży, ale eksperci nie mają wątpliwości, że da się wykryć to czy pojazd jest po powodzi, czy nie.

Trzeba wiedzieć po prostu jak szukać i gdzie szukać. Jeżeli ktoś zrobił to nieudolnie już sam zapach może go zdradzić – może śmierdzieć bądź zbyt ładnie pachnieć. Warto sprawdzić dokładnie elektronikę czy działa, czy w kostkach nie znajdują się ślady wody. Dobrze rozwinąć do końca pasy bezpieczeństwa i sprawdzić czy tam nie ma wilgoci – handlarze często o tym zapominają. Podsufitka to także miejsce, gdzie trzeba zajrzeć. Krótko mówiąc – trzeba sprawdzić pojazd nie tylko od strony mechanicznej, ale dobrze go obejrzeć dosłownie z każdej strony i w każdym miejscu.

Nie kupuj auta od ”no name”

Warto mieć na uwadze, żeby podpisując umowę kupna-sprzedaży, nie była ona spisana na przysłowiowego Niemca. W ten sposób handlarze, próbując pozbywać się samochodu i uniknąć konsekwencji prawnych w razie wykrycia usterek. Domaganie się swoich praw jest wówczas zdecydowanie trudniejsze niż mamy na dokumencie dane Polaka. Nie dawajcie się oszukać i naciągnąć na taki sposób.

powódź samochód

.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News