Jak diesel to tylko Audi A4, Volkswagen Golf i Opel Astra. Dlaczego Polacy wybierają te auta?

Jak diesel to tylko Audi A4, Volkswagen Golf i Opel Astra. Dlaczego Polacy wybierają te auta?

diesel audi a4

Podaj dalej

Mijający rok na wśród samochodów sprowadzonych do Polski należy do trzech modeli: Audi A4, Volkswagen Golf i Opel Astra. To właśnie te auta cieszyły się największą popularnością wśród klientów, a większość z nich to starczy poczciwy diesel. Popyt na te modele jest bardzo duży. Tak duży, że chętnych jest więcej niż samych aut.

Jak diesel to tylko Audi, VW i Opel

audi a4 silnik diesla

Handlarze samochodów doskonale zdają sobie sprawę, że jeżeli będą mieli możliwość sprowadzenie powyższych modeli to już więcej niż połowa sukcesu. To, że znajdzie się kupiec jest praktycznie pewne. I nawet jeżeli stan auta będzie pozostawiał wiele do życzenia, klient będzie wolał dołożyć do naprawy. Rzecz jasna w granicach rozsądku.

Zwłaszcza jeżeli chodzi o Audi A4 tutaj chętnych jest na pęczki. Na zakup tego auta w większości decydują się młodzi kierowcy. Głównie chodzi o niebanalny wygląd, niezawodność i… osiągi. Właśnie to ostatnie, a więc możliwość osiągnięcia dość szybko dużej prędkości, jest tym czymś, co stanowi priorytet dla wielu osób.

Jeżeli chodzi o diesel tutaj wszystkie auta mają średnio 11 lat. Z kolei średni koszt zakupu auta szacuje się na 20 tys. zł, a średni przebieg to około 180 tys tys. kilometrów.

Polacy kochają niemieckie samochody

Volkswagen Golf

Do Polski nieprzypadkowo najwięcej samochodów sprowadzanych jest aut z Niemiec. Kierowcy uwielbiają pojazdy od tamtejszych producentów, a jeżeli chodzi o Volkswagen dominuje nie tylko Golf, ale wysoko jest także Passat, Touran, Bora czy Caddy.

Auta od naszych sąsiadów są uważane za mało awaryjne, bezpieczne i solidne. Istnieje przekonanie, że niemieckie auto będzie służyło nam na lata i nie będzie się psuło tak często jak inne modele. Jeżeli chodzi o VW Golfa to jeden z najbardziej popularnych samochodów na Startym Kontynencie.

Silniki diesla zaleją Polskę

Powyższe modele i w kolejnych latach będą cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Zwłaszcza że przewidywany jest duży napływ samochodów z silnikiem diesla. Niemcy stawiają na auta elektryczne, a więc diesel idzie w odstawkę, a skoro idzie w odstawkę to znaczy, że pojazdy z tego kraju trafią do Polski.

Opel Astra diesel

.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News