ITD zgotowało koszmar kierowcom na autostradzie A1. Nocne polowanie okazało się sukcesem

ITD zgotowało koszmar kierowcom na autostradzie A1. Nocne polowanie okazało się sukcesem

itd autostrada a1

Podaj dalej

Funkcjonariusze ze śląskiej ITD ustawili się w kilku miejscach na autostradzie A1 i przeprowadzali kontrole nadjeżdżających pojazdów. Okazało się, że taka akcja była niezwykle potrzebna, bowiem wykazała szereg nieprawidłowości. Większość kierowców mogła poczuć się zaskoczona widząc tak liczne patrole.

Masa nieprawidłowości wykazana przez ITD

autostrada a1 kontrola itd

Inspektorzy swoje działania skupili w dużej mierze na sprawdzaniu czasy pracy kierowców, ale dość często wychodziły inne ”kwiatki”. W czterech pojazdach wykryto stosowanie magnesu, który przyłożony do impulsatora skrzyni biegów zakłócał prawidłową pracę tachografu i drogomierza.

W jednej z ciężarówek instalacja tachografu została całkowicie zmodyfikowana specjalnie przygotowanym „pendrivem”. Kierowca musiał udać się do serwisu tachografów, gdzie urządzenie zostało wymontowane i skonfiskowane. Na miejsce ITD musiała wezwać policję, bowiem w dwóch ciągnikach siodłowych doszło do manipulacji stanem licznika.

Z kolei w innych czterech przypadkach pojazdy poruszały się bez zalogowania karty kierowcy, a innych dwóch jeździło nie ze swoją kartą. We wszystkich wykrytych przypadkach przedsiębiorcy muszą liczyć się z wysoką karą finansową.

 

W związku z tak liczną liczbą wykrytych nieprawidłowości można spodziewać się, że w najbliższym czasie odbędą się podobne akcje. I to nie tylko na południu Polski. Niestety bardzo wielu kierowców i przedsiębiorstw wciąż dość bezmyślnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa na drodze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News