ITD zatrzymało uszkodzoną cysternę przewożącą z Niemiec 23 tony trujących odpadów niebezpiecznych

ITD zatrzymało uszkodzoną cysternę przewożącą z Niemiec 23 tony trujących odpadów niebezpiecznych

Podaj dalej

Po ostatnim gigantycznym pożarze nielegalnego składowiska odpadów chemicznych w Sosnowcu znów w Polsce powrócił temat zwożenia tego typu produktów do Polski. Nasz kraj niewątpliwie stał się w ostatnich latach śmietnikiem Europy, gdzie przepisy prawa pozwalają na tego typu patologie. ITD stara się za wszelką cenę z tym walczyć, choć niewątpliwie brakuje jej narzędzi.

Gdzie zwieźć niepotrzebne odpady? Do Polski!

peknieta rama

Funkcjonariusze ITD zatrzymali do kontroli ciężarówkę przewożącą z Niemiec do Polski blisko 23 tony odpadów niebezpiecznych. W tym przypadku transport był jednak jak najbardziej legalny i zarejestrowany. Sposób transportu jednak tak niebezpiecznego środka pozostawiał wiele do żyeczenia.

Okazało się, że rama naczepy cysterny jest popękana. Co ciekawe przewoźnik doskonale wiedział o tym problemie. W miejscach pęknięć były spawy świadczące o naprawie wcześniejszych takich uszkodzeń. Dodatkowo na pierwszej osi ciągnika samochodowego stwierdzono nadmierne zużycie i uszkodzenie opon.

stan opony

ITD walczy z wiatrakami

W tym przypadku udało się zapobiec najgorszemu, jeżeli chodzi o możliwość doprowadzenia do wypadku i rozszczelnienia cysterny. Funkcjonariusze w obecności Żandarmerii Wojskowej zatrzymali dowody rejestracyjne ciągnika samochodowego i naczepy, a kierowcy zakazano dalszej jazdy z miejsca kontroli drogowej. Przewoźnik czeka na postępowanie i kary finansowe jakie zostaną na niego nałożone

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News