ITD zarzuca sieci na kierowców autobusów. To konsekwencja tragicznego zdarzenia

ITD zarzuca sieci na kierowców autobusów. To konsekwencja tragicznego zdarzenia

Podaj dalej

ITD w związku z tragicznym zdarzeniem jaki miał miejsce w Warszawie, rozpoczęło dokładne kontrole kierowców autobusów i przedsiębiorsw w jakich są zatrudnieni. Przypomnijmy, przed kilkoma dniami w stolicy miejscu autobus spadł z wiaduktu. Śmierć poniosła jedna osoba, a około 20 zostało poważnie rannych. Jak się okazało kierowca znajdował się pod wpływem narkotyków.

Rozpoczynają się dokładne kontrole ITD

Szef ITD podkreślił, że kontrole będą przeprowadzane w szerokim zakresie. Będzie m.in. sprawdzany dokładny czas pracy kierowców, a także to czy nie dochodzi do sytuacji, że np. pracują w dwóch firmach.

– Regularnie sprawdzamy stan taboru miejskiego w całym województwie mazowieckim. O ile kontrole stanu technicznego autobusów nie wypadają źle, to w samych przedsiębiorstwach nie jest już najlepiej. Odnotowujemy przekroczenia norm czasu pracy – powiedział Krzysztof Chojnacki, Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego.

ITD autobus 2

Zorganizowany przez Inspekcję Transportu Drogowego brifing w dużej mierze skupiał się na województwie mazowieckim. Nie oznacza to jednak, że w innych województwach inspektorzy w najbliższym czasie bardziej nie skupią się na kontrolach autobusów.

Od początku tego roku inspektorzy ITD przeprowadzili blisko 2000 kontroli autobusów miejskich w całym kraju. W województwie mazowieckim ponad 200, a w Warszawie – 56.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News