ITD we współpracy z sądem błyskawicznie ukarało kierowcę za manipulacje

ITD we współpracy z sądem błyskawicznie ukarało kierowcę za manipulacje

Podaj dalej

Kierowca z Ukrainy bardzo szybko przekonał się, że nie warto igrać z przepisami prawa oraz ITD. Funkcjonariusze tuż po zatrzymaniu ciągnika siodłowego z naczepą wykryli nieprawidłowości w tachografie. Wedle zapisu okazało się, że mężczyzna od pół godziny jest na obowiązkowym odpoczynku.

Pojazd jednak został zatrzymany w trakcie jazdy na obwodnicy Piły, w trakcie wykonywania usługi transportowej. Tym samym o żadnym odpoczynku nie mogło być mowy.

Magnes nie był wierzchołkiem góry lodowej

Manipulowanie w tachografie było zatem oczywiste, a kierowca przyznał, że skorzystał z nie najlepszej rady swojego kolegi.

Kara nałożona przez ITD na kierowcę wyniosła 2 tysiące złotych. Do tego zestaw pojazdów został skierowany na parking. Tam oczekiwano na zapłacenie przez przewoźnika kaucji w kwocie 10000 złotych na spodziewaną karę administracyjną.

ITD wykryło jeszcze jedną rzecz

W trakcie kontroli okazało się, że kierowca dokonał również manipulacji w drogomierzu pojazdu. Z tego powodu wezwano na miejsce policję, która skierowała sprawę do sądu, a ten w trybie przyspieszonym skazał kierowcę na karę grzywny w wysokości 3000 złotych.

itd drogomierz
Manipulowany drogomierz wykryty przez ITD

Tankowała samochód, a w tym czasie złodziej kradł jej torebkę. Daleko jednak nie zajechał

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News