ITD: Szofer od siedmiu boleści. Jeździł bez koła, a te co wypadło schował do naczepy

ITD: Szofer od siedmiu boleści. Jeździł bez koła, a te co wypadło schował do naczepy

itd naczepa kolo

Podaj dalej

W Pyrzycach kierowca ciągnika siodłowego w trakcie jazdy zgubił jedno z kół. Zauważył, że odleciało ono – wysiadł, zabrał koło schował i ruszył w dalszą drogę. Podróżował nie wiedzieć czemu z ubytkiem zamiast po zatrzymaniu pojazdy zamontować koło zapasowe bądź wezwać pomoc drogową. Wpadł, bo jego bezmyślną podróż zauważyło ITD.

Naczepa bez koło na celowniku ITD

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego od razu zwrócili uwagę na przechylony w trakcie jazdy pojazd. Aż trudno uwierzyć, że kierowca był tak nieodpowiedzialny, aby jechać bez jednego koła mając załadowany ładunek w naczepie.

ITD zatrzymała dowód rejestracyjny naczepy. Został wydany również bezwzględny zakaz dalszej jazdy. Kierowcę został ukarany odpowiednim mandatem za jazdę pojazdem w takim stanie.

Opłakany stan kół

Podróżowanie na zużytych oponach to niestety w bardzo wielu przypadkach norma u kierowców. Pewna część przedsiębiorców w ogóle nie przywiązuje do tego typu rzeczy żadnej uwagi. Przynajmniej do momentu aż sytuacja wymyka się już spod kontroli, a więc druty zaczynają być bardziej widoczne niż guma.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News