ITD: Przewoził piasek, który sypał mu się na drogę. Wywrotka w opłakanym stanie

ITD: Przewoził piasek, który sypał mu się na drogę. Wywrotka w opłakanym stanie

Podaj dalej

Funkcjonariusze ITD zatrzymali nielegalny transport, który z Niemiec jechał do Szczecina. Kierowca przewoził wywrotką piasek, ale po drodze sporo go zgubił, a wszystko przez opłakany stan pojazdu. Jak się okazało przez wiele lat nie był on widziany na stacji diagnostycznej.

ITD takiej wywrotki jeszcze nie widziało

itd wywrotka

Piasek wysypywał się przez całą podróż przez szczeliny w tylnej burcie. W dodatku przewożony ładunek nie był w żaden sposób zabezpieczony, a powinien być przykryty plandeką. Pojazd miał bardzo dużą liczbę usterek, a do tego wizyta na stacji diagnostycznej nie odbyła się od wielu lat.

Cała podróż z Niemiec do Szczecina także nie była legalna – odbywała się bez wymaganej licencji. Kierowca nie miał wymaganych badań i szkoleń. Nie wypełnił również wykresówki – jak oznajmił nie miał długopisu.

itd opona

Kierowca pociągnięty do odpowiedzialności

Na kierowcę nałożono mandaty m.in. z powodu naruszenia przepisów o przewozie ładunków sypkich, a także z uwagi na prowadzenie pojazdu niedopuszczonego do ruchu. Inspektorzy wydali zakaz dalszej jazdy. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone wysoką karą finansową.

.

.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News