ITD musiało wezwać mobilny serwis do naczepy. Kierowca okazał się prawdziwym hazardzistą

ITD musiało wezwać mobilny serwis do naczepy. Kierowca okazał się prawdziwym hazardzistą

Podaj dalej

Bardzo odważnie wyruszył w drogę kierowca zespołu pojazdów rumuńskiego przewoźnika wykonujący międzynarodowy transport. Śmiało można stwierdzić, że ma duszę hazardzisty i lubi loterie. ITD nie pozwoliło mu jednak igrać ze zdrowiem i życiem, należycie dbając o jego bezpieczeństwo.

ITD pomogło ryzykantowi

opona inspekcja kontrola

W trakcie kontroli prowadzonej przy autostradzie A1 w okolicy Torunia okazało się, że w naczepie jest tylko jedna sprawa opona. Pozostałe pięć nadawało się do natychmiastowej wymiany, bowiem w każdej chwili mogło zejść z nich powietrze i sprowadzić zagrożenie na drodze. Opony były praktycznie łyse.

Minimalna wysokość bieżnika wynosi 1,6 mm, ale w tym przypadku brakowało wiele do takiego wyniku. Który i tak bardzo wiele kierowców uważa już za stan krytyczny i nawet nie doprowadza do takiego momentu. Tutaj jednak jazda na łysych oponach nikomu nie przeszkadzała – ani kierowcy, ani przewoźnikowi.

Założone nowe opony

Z tego też tytułu kierowca został ukarany mandatem karnym. Natomiast wobec przewoźnika drogowego oraz zarządzającego transportem wszczęto postępowania administracyjne. Mężczyzna mógł ruszyć w dalszą drogę, ale dopiero po interwencji mobilnego serwisu jaki został wezwany przez ITD. Ten wymienił mu opony na nowe, za które oczywiście musiał zapłacić kierowca.

lysa opona itd

.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News