ITD i śmierdzący problem. Odchody zwierząt wyciekały na drogę

ITD i śmierdzący problem. Odchody zwierząt wyciekały na drogę

Podaj dalej

ITD w ocenie wielu kierowców prowadzi głównie działania na granicach i nie przygląda się bacznie temu, co dzieje się na polskich drogach. Takie myślenie to błąd, o czym przekonuje się każdego dnia bardzo wielu kierowców.

itd odchody

Działania prowadzone na granicach Polski to jedno, ale równie istotne dla ITD jest dbanie o to, co dzieje się we ”wnętrzu” kraju. Przedsiębiorcy oraz kierowcy wciąż wyraźnie naginają przepisy, aby przejechać z punktu A do punktu B.

Inspekcja Transportu Drogowego z Leszna wspólnie z lekarzami weterynarii sprawdzała, jak wyglądają przewozy żywych zwierząt. Na szczęście z tego typu transportem nie ma większego problemu i tak było też tym razem. Tylko w jednym przypadku były zastrzeżenia.

ITD kontrolowało transport żywych zwierząt

Ciężarówka przewożąca bydło posiadała nieszczelną skrzynię ładunkową, przez co odchody zwierząt wyciekały wprost na drogę. Inspektorzy po przeprowadzeniu kontroli zezwolili na dokończenie lokalnego transportu bydła. Kierujący otrzymał jednak, a kara grozi też przewoźnikowi, wobec którego będzie wszczęte postępowanie administracyjne przez ITD. Odrębne postępowanie prowadzić będą też służby weterynaryjne.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News