ITD: Blisko o połowę mniej naruszeń limitów prędkości niż przed epidemią

ITD: Blisko o połowę mniej naruszeń limitów prędkości niż przed epidemią

Podaj dalej

ITD poinformowało, że blisko o połowę spadła liczba naruszeń spowodowana przekroczeniem prędkości. Pod uwagę dla porównania wzięto ten sam okres z ubiegłego roku. Co istotne, nie zmieniła liczba urządzeń mierzących prędkość.

W dniach od 14 do 25 marca urządzenia ITD zarejestrowały 38,3 tys. naruszeń przekroczenia prędkości. W ubiegłym roku w tych dniach wykroczeń było więcej aż o 33,4 tys. mniej. Teraz urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości zanotowały 3,4 tys. naruszeń przekroczenia limitów prędkości.

Natomiast urządzenia do pomiaru punktowego 34,9 tys. naruszeń. Rok temu było to odpowiednio 9,4 tys. oraz 62,3 tys. naruszeń, a więc odnotowano spadek o 46,6 proc.

Trwa epidemia

14 marca w Polsce wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego. Od tego momentu rozpoczęła się również akcja ”Zostań w domu”, która przekonuje do tego, aby nie wychodzić z domów. Zmienił się u wielu osób system pracy, a wiele miejsc pracy z kolei zostało zamkniętych.

Wszystkie zmiany i kolejne obostrzenia wpłynęły na to, że pomimo tego, że paliwo jest tanie, to jednak popyt na niego praktycznie nie istnieje.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News