ITD: 40 tonowa ciężarówka jechała bez tarczy hamulcowej

ITD: 40 tonowa ciężarówka jechała bez tarczy hamulcowej

Podaj dalej

ITD złapało na gorącym uczynku kierowcę, który zaparkował 40-tonowej ciężarówkę w miejscu przeznaczonym dla służb kontrolnych. Niestosowanie się do obowiązującego w tym miejscu zakazu ruchu było główną przyczyną kontroli przeprowadzonej w Gdyni przez inspektorów pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

ITD tarcza hamulcowa

Kierowca mimo wszystko może być wdzięczny ITD, bowiem kto wie, czy nie uratowali mu oni życia. Jak się okazało w trakcie przeprowadzonej kontroli przy jednym z kół naczepy brakowało tarczy hamulcowej.

Usterka była na tyle poważna, że zagrażała bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy i wydali kierowcy zakaz dalszej jazdy. Na miejscu pojawił się specjalistyczny pojazd, a przewoźnik we własnym zakresie zorganizował holowanie niesprawnego pojazdu.

Kierowcę ciężarówki ukarano mandatami za wykryte nieprawidłowości. Wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie zostaną wszczęte postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News