Ile osób w Polsce ma prawo jazdy? Będzie zaskoczeni! Kobiety w tym roku nie próżnują

Ile osób w Polsce ma prawo jazdy? Będzie zaskoczeni! Kobiety w tym roku nie próżnują

prawo jazdy egzamin

Podaj dalej

Zastanawialiście się kiedyś ile w Polsce miesięcznie osób zdaje prawo jazdy? W Polsce jest nieco ponad sześćdziesiąt Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, gdzie każdego dnia wiele osób walczy z ogromnym stresem chcąc zdobyć uprawnienia. Wielu osobom niestety to się nie udaje, ale jak się okazuje dość spora grupa osób zalicza egzamin praktyczny i teoretyczny wzorowo.

Prawo jazdy ma się dobrze?

W ostatnich latach dość znacząco został powiększony zakres wiedzy osób, chcących ubiegać się o prawo jazdy. Trzeba na to jednak spojrzeć wyłącznie pod kątem pozytywnym, bowiem dla nas wszystkich wpływa to dobrze na bezpieczeństwo. Narzekanie pod tym względem nie ma najmniejszego sensu, bowiem jest każdy, kto już posiada uprawnienia doskonale wie, że niezbędna wiedza jest tutaj potrzebna.

Na dzień dzisiejszy w Polsce prawo jazdy posiada blisko 22 050 000 kierowców. W tym roku średnia na każdy miesiąc wynosi około 30 tysięcy nowych kierowców. Tym samym z końcem sierpnia będziemy mieli w tym roku na drogach ćwierć miliona nowych kierowców, którzy uprawnienia zdobyli w tym roku. To niewątpliwie bardzo duża liczba osób, która tak naprawdę zbiera dopiero pierwsze doświadczenia na drodze.

Co ciekawe, coraz więcej o uprawnienia stara się kobiet! W tym roku jak na razie to one dominują nad mężczyznami w ilości zdobytych uprawnień, choć różnica jest dość niewielka i nieznacznie przekracza 50 procent. Złośliwcy bądź osoby w wyostrzonym żartem, mają zatem powód do dogryzania. A mówiąc poważnie – taka informacja cieszy i pokazuje, że kobiet wcale nie są gorszymi kierowcami od mężczyzn, jak niektórzy mogą twierdzić.

Prawo jazdy lepiej ze sobą wozić

W Polsce nie ma obowiązku posiadania przy sobie fizycznego dokumentu, jeżeli  chodzi o uprawnienia. Zdecydowanie lepiej mimo wszystko wozić je sobą bądź posiadać prawo jazdy w aplikacji mObywatel. Przyda się to na pewno w sytuacji, jeżeli spotka nas stłuczka na drodze, wówczas z uprawnień trzeba spisać kilka niezbędnych informacji.

Kierowcy w Polsce coraz chętniej jednak wolą posiadać uprawnienia w telefonie. Z takiej możliwości korzysta już blisko 3 miliony osób. Jeżeli tego jeszcze nie zrobiliście warto sięgnąć teraz po smartfon i poświęcić kilka minut na instalację tej aplikacji. Przyda się ona także do wielu innych rzeczy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News