Ile obecnie możemy zatankować paliwa za miesięczną wypłatę? Diesel i benzyna staje się cenna niczym złoto

Ile obecnie możemy zatankować paliwa za miesięczną wypłatę? Diesel i benzyna staje się cenna niczym złoto

diesel benzyna paliwo ceny paliw

Podaj dalej

W ostatnim czasie diesel i benzyna to niezwykle cenny surowiec dla wszystkich obywateli. Głównie za sprawą ceny, która statystycznie tylko rośnie w górę. Paliwo jest coraz droższe, inflacja coraz wyższa i przekłada się to koniec końców, że coraz bardziej nie stać nas na tankowanie. Inna kwestia, że coraz mniej możemy wlać paliwa do baku za to, co zarobimy.

Diesel i benzyna mocno biją nas po kieszeni

Wedle rządu choć inflacja rośnie, to jednak nasze wynagrodzenia rosną coraz szybciej. Nie do końca takie podejście ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Są rzeczy które znacząco zdrożały i po prostu coraz bardziej na nie nas nie stać. Jedną z takich niewątpliwie staje się paliwo, które niebawem będzie produktem tylko dla zamożnych.

Inflacja osiągnęła poziom 5,4 procent i jest najwyższa id przeszło 20 lat. Przyczynia się do tego właśnie wyższa za diesel, benzynę, prąd czy gaz. Trudno tutaj wierzyć w to, co możemy usłyszeć w niektórych mediach, że stać nas na dwa razy więcej produktów. Bussines Insider pokazał to dokładnie m.in. na przykładzie paliwa, opierając się o dane GUS.

W lipcu średnia pensja wynosiła 3,97 tysięcy złotych i za taką kwotę mogliśmy wówczas zatankować 723 litry oleju napędowego. To aż o przeszło 15 procent mniej niż w roku ubiegłym! A patrząc na wrzesień i wskaźnik ten będzie jeszcze niższy. Jak doskonale wiadomo zbliżamy się do rekordowych cen za paliwa, a tym samym będziemy mogli pozwolić sobie na to, aby tankować jeszcze mniej.

Czas zastanowić się, czy stać nas na samochód

Coraz więcej osób musi zadać sobie jedno pytanie – czy wciąż stać mnie na utrzymanie samochodu. Bo posiadanie auta to nie tylko diesel czy benzyna, ale wszelkie inne dodatkowe koszty i potencjalne naprawy. A nie tylko paliwo drożeje, ale również wszystkie inne usługi. Jeżeli kogoś zarobki wahają się w okolicach najniższej krajowe, powinien czym prędzej zastanowić się czy nie lepiej przesiąść się na komunikację miejską.

Nawet zamiana pojazdu na taki z instalacją gazową staje się coraz mniej opłacalne. Oczywiście w przeliczeniu jest to wciąż opcja bardzo kusząca. Tyle tylko, że w perspektywie rosnących cen wskaźnik zwortu i opłacalności znacząco się wydłuża. Zdecydowanie lepiej sięgnąć po gotowy samochód z LPG, ale o takie współcześnie niezwykle trudno. Komu się to uda, nie powinien się zastanawiać.

.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News