Huawei to już nie tylko smartfony. Tesla ma od teraz mocnego konkurenta

Huawei to już nie tylko smartfony. Tesla ma od teraz mocnego konkurenta

huawei drive one

Podaj dalej

Elon Musk może poczuć chłodny oddech na plecach ze strony Huawei. Firma ta pochwaliła się nowoczesnym elektrycznym układem napędowym, który stanowi mocną konkurencję dla potentatów. Najlepiej świadczą o tym liczby, a te mówią, że wystarczy 10 minut ładowania, aby przejechać 200 kilometrów!

Rewolucja! Huawei stworzyło niezwykły napęd

huawei samochod

Kompleksowym układ napędowy z silnikiem elektrycznym nosi nazwę DriverOne. Firma od pewnego czasu już nie tylko stawia na smartfony i szeroko rozumianą elektronikę, ale również zmierza w kierunku… motoryzacji. To na pewno dobra wiadomość dla wszystkich.

DriveOne wspiera szybkie ładowanie 2C. To oznacza, że potencjalni klienci danego samochodu mogą przychylniej spojrzeć na dany pojazd. Nie będzie trzeba bowiem spędzać wiele czasu w oczekiwaniu, aż bateria naładuje się przed dalszą jazdą.

O tym jak Huawei mocno stawia na motoryzację świadczą ich patenty, które w ostatnim czasie zgłasza. Chodzi m.in. o gadżety, komponenty związane z kontrolą samochodu, czy… ładowaniem bezprzewodowym! Firma stawia na pięć rzecz: inteligentna jazda, deska rozdzielcza, energia, sieć oraz usługi w chmurze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News