Hamburger kosztuje już tyle co diesel, a cheeseburger jak benzyna. Drogo już nie tylko na stacjach paliw, ale także w McDonald`s

Hamburger kosztuje już tyle co diesel, a cheeseburger jak benzyna. Drogo już nie tylko na stacjach paliw, ale także w McDonald`s

Podaj dalej

Jedna z najlepszych restauracji dla kierowców, i nie tylko z faktu posiadania drive thru, zaskoczyła nie tylko zmotoryzowanych. Okazało się, że ceny poszły tam tak mocno w górę, jak przez ostatnie pół roku na stacjach paliw. Diesel i benzyna nie musi się już wstydzić swoich cen, patrząc na topowe produkty w McDonald`s.

Diesel i benzyna jak hamburger i cheeseburger

ceny w mcdonalds

Po świętach wielkanocnych sieć restauracji McDonald`s podniosła ceny swoich wszystkich produktów. I nie są to podwyżki symboliczne, a dość znaczące, bowiem w niektórych przypadkach to wzrost ceny aż o 25 procent! To dużo, a nawet bardzo dużo, biorąc pod uwagę fakt, że pensje nie wzrosły aż o tyle.

Popularna sieć restauracji jest wielbiona przez kierowców z racji tego, że można tam dokonać zakupu bez wysiadania z samochodu. Wszystko za sprawą sprawdzonego drive thru, który cieszy się ogromną popularnością. Zwłaszcza w czasach obecnych, gdzie tak naprawdę… ciężko gdzie indziej coś zjeść na mieście.

Co wpłynęło na takie podwyżki produktów? Ciężko powiedzieć, że rosnące w ostatnim czasie ceny paliw, które tak naprawdę są identyczne do tych z początku ubiegłego roku. Wówczas sytuacja w kraju była normalna. Polityk Janusz Piechociński dość ironicznie sugeruje, że… inflacja.

McDonalds Drive Thru

Wysokie ceny w McDonald`s

Co zdrożało najbardziej? Hamburger kosztuje 5 zł (wcześniej 4 zł), Cheeseburger i Jalapeno Burger 5,50 zł (wcześniej 4,50 zł), kurczakburger 6 zł (wcześniej 5 zł). Zdrożały także popularne lody z polewą i obecnie kosztują Lody z polewą 7,60 zł (wcześniej 6,50 zł). Z kolei każdy rodzaj frytek zdrożał praktycznie o 50 groszy.

Niewątpliwie to bardzo odważny krok ze strony popularnej sieci restauracji. Pytanie tylko jak odpowiedzą na to kierowcy, którzy tak chętnie przybywają tam jeść.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News