Gwałt za gwałtem. Czy taksówka z aplikacji jest bezpieczna dla kobiet w Polsce i nie tylko?

Gwałt za gwałtem. Czy taksówka z aplikacji jest bezpieczna dla kobiet w Polsce i nie tylko?

aplikacja seks bolt

Podaj dalej

Coraz częściej gwałt na kobietach na miejsce w taksówkach zamawianych przez popularne aplikacje. Policja przyjmuje kolejne zgłoszenia od pokrzywdzonych kobiet, ale ile tak naprawdę tego typu zdarzeń miało miejsce nie wiadomo. Nie wszystkie tak otwarcie przyznają się do tego, co je spotkało. W dzisiejszych czasach po prostu strach zamawiać tego typu transport.

Gwałt w drodze do domu

aplikacja gwalt taksowka
fot. freepik

Policja w Warszawie odnotowała już kolejne zgłoszenie w tym roku, jeżeli chodzi o gwałt na kobiecie w taksówce zamawianej z aplikacji. Sprawę dokładnie opisuje Super Eksperss informując o tym, co zdarzyło się 27-latce wracającej do domu. Jak przyznaje pokrzywdzona, była po spożyciu alkoholu. Kierowca-obcokrajowiec wykorzystał jej stan upojenia, gwałcąc ją przed własnym domem.

Inne zdarzenie opisała Gazeta Wyborcza, a miało ono miejsce w kwietniu. 20-latka wracała z partnerem – ten wysiadł wcześniej pod swoim domem, ona miała zostać podwieziona nieco dalej. Kierowca zjechał w pewnym momencie na stacje paliw, gdzie zgwałcił młodą kobietę, a następnie odwiózł ją do domu. Sprawcą okazał się dziesięć lat starszy obywatel Turkmenistanu.

Jeszcze inne zdarzenie z lutego tego roku także opisuje Super Express. Tutaj jednak gwałt nie miał miejsca, a molestowanie. Zmęczona i pijana kobieta obudziła się w trakcie tego co miało miejsce i zagroziła kierowcy. Ten się wystraszył i odwiózł ją do domu, po czym przeprosił. Policja we wszystkich opisywanych przypadkach zatrzymała sprawców. Dlatego też warto zgłaszać tego typu zdarzenia, aby uchronić innych.

dokument kierowca samochod
fot. freepik

Co się dzieje w przewozach na aplikacje?!

To tylko niektóre z opisywanych sytuacji, jakie miały miejsce w ostatnich tygodniach w naszym kraju. Było ich więcej, ale ile tak naprawdę nie wie nikt. Dlatego policja apeluje, aby zgłaszać tego typu zdarzenia i gwarantuje anonimowość. Chodzi o zwiększenia bezpieczeństwa osób podróżujących tego typu przewozami.

Dziś trzeba sobie zadać jednak jedno zasadnicze pytanie – czy warto korzystać z takich aplikacji i zamawiać nimi przewozy? Z reguły pojazdy prowadzą obcokrajowcy, po których jak widać można spodziewać się najgorszego. Oczywiście nie należy generalizować i wrzucać wszystkich do jednego worka. Mimo to okazuje się, że niebezpieczeństwo ze strony innych obywateli jest duże. Same firmy proponujące takie transporty często pozostają bezradne wobec takich sytuacji.

kierowca samochod podatek
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News