Grupa SPEED z Zielonej Góry pokazała, jak kierowcy będą szybko pozbywać się prawo jazdy

Grupa SPEED z Zielonej Góry pokazała, jak kierowcy będą szybko pozbywać się prawo jazdy

Podaj dalej

W Zielonej Górze policjanci należący do grupy SPEED w jeden dzień pokazali, jak może wyglądać rzeczywistość po 1 lipca tego roku. To właśnie od tego dnia prawo jazdy ma być odbierane wszystkim kierowcom, którzy przekroczą limit prędkości o 50 km/h. Także poza terenem zabudowanym.

grupa speed prawo jazdy

Na terenie powiatu krośnieńskiego funkcjonariusze grupy SPEED bardzo szybko trafili na trzech kierowców, którzy pędzili przeszło 50 km/h niż powinni. Następnie działając na terenie powiatu międzyrzeckiego sześciu kierowców musiało liczyć się z dotkliwymi karami. Tutaj jednak nie wszystkim była możliwość odebrania prawa jazdy, ze względu na to, że do przekraczania prędkości dochodziło poza terenem zabudowanym.

Największy ”popis” dali kierowcy Audi, którym zmierzono największe prędkości – 192 km/h i ponad 212 km/h. Sytuacje te pokazują, że każdego dnia w całej Polsce prawo jazdy po 1 lipca może tracić nawet kilkaset kierowców. Trzy miesiące przerwy powinno im pozwolić na to, aby dobrze zastanowić się nad tym, czy było warto.

grupa speed wideo

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News