Grupa SPEED nałożyła 25 punktów karnych za jeden manewr! Kierowca musi jeszcze raz zdawać prawo jazdy

Grupa SPEED nałożyła 25 punktów karnych za jeden manewr! Kierowca musi jeszcze raz zdawać prawo jazdy

Podaj dalej

Grupa SPEED z Zielonej Góry natrafiła w trakcie służby na kierowcę, którego bardzo szybko mogła odesłać na ponowny egzamin na prawo jazdy. Niech ta sytuacja będzie przestrogą dla tych, którzy myślą, że mają zero punktów, a do 24 daleka droga. Tak naprawdę jednym manewrem możecie pożegnać się uprawnieniami.

25 punktów i zapraszamy do WORD

grupa speed policja
Funkcjonariusze w akcji

Mężczyzna poruszał się z prędkością 103 km/h w terenie zabudowanym. Prawo jazdy zatem i tak by stracił, tyle tylko, że na trzy miesiące. Do tego mógłby przypisać sobie na konto ”tylko” 10 punktów karnych.

Z tak duża prędkością dokonał na bardzo krótkim odcinku jednak jeszcze dwóch przewinień. Wyprzedzał na przejściu dla pieszych, a także na skrzyżowaniu. Kolejny mógł dopisać następne 10 punktów oraz 5. Tym samym na kilkudziesięciu metrach kierowca pożegnał się z dokumentem. Teraz musi zdawać powtórny egzamin na prawo jazdy.

Grupa SPEED pozostaje bezlitosna!

Na polskich drogach każdego dnia giną bądź tracą zdrowie osoby, które uczestniczą w wypadkach drogowych. Te najczęściej spowodowane są niczym innym jak nadmierną prędkością. Grupa SPEED każdego dnia wyłapuje setki kierowców, eliminując ich jako niebezpieczeństwo z dróg.

Policja rusza ze zmasowaną akcją na kierowców. Chcą odbierać prawo jazdy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News