Gran Turismo 7 coraz bliżej. Forza Horizon zostanie zdeklasowana?

Gran Turismo 7 coraz bliżej. Forza Horizon zostanie zdeklasowana?

Gran Turismo

Podaj dalej

Gran Turismo to gra której nie trzeba bliżej przedstawiać żadnemu graczowi i fanowi motoryzacji. W najbliższym czasie ma pojawić się jej kolejne odsłona, która jednak jak na razie jest tematem tabu. Wygląda jednak na to, że są wysyłane celowe sygnały, że lada chwila dowiemy się wszystkiego o kolejnej serii.

Gran Turismo 7

Wszystkie znaki na niebie i Ziemi wskazują na to, że Gran Turismo 7 ukaże się na najnowszą wersję PlayStation. Zwłaszcza że jakiś czas temu Kazunori Yamauchi mówił wprost, że jego celem jest osiągnięcie 240 klatek na sekundę w najnowszej odsłonie gry.

I choć wszystko owiane jest wielką tajemnicą, to jednak współczesny marketing wręcz nakazuje mrugać okiem do fanów. Jednego dnia partner PlayStation pokazuje logo Gran Turismo 7, by po kilku godzinach brazylijski oddział PlayStation oficjalnie pytał graczy o produkcję Polyphony Digital. I choć nie zostało to wciąż oficjalne potwierdzone, gra na pewno powstaje.

Gran Turismo vs Forza Horizon

Nowa odsłona Gran Turismo ma być konkurencją dla kultowej gry Forza Horizon. Ta jednak dostępna jest wyłącznie dla posiadaczy Xboxa. Rywalizacja platform zatem w dużej mierze toczy się na polu fanów motoryzacji.

Premiera konsoli PlayStation 5 planowana jest na koniec 2020 roku i wtedy też zadebiutować ma Grand Turismo 7. Biorąc pod uwagę, że ta seria gier wyścigowych była wydawana na każdej stacjonarnej konsoli PlayStation od PS1 w 1997 roku, trudno aby tym razem było inaczje.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News