Grad wielkości piłeczek do tenisa zrobił rzeź z samochodów w Australii

Grad wielkości piłeczek do tenisa zrobił rzeź z samochodów w Australii

Podaj dalej

Grad to jedna z najgorszych rzeczy jaka może spotkać właścicieli samochodów. Przekonały się o tym teraz osoby w Australii, gdzie bryły lodu wielkości piłeczki do tenisa ziemnego zrobiły istną rzeź na drogach i parkingach.

grad samochod pogoda 1

Wszystko zarejestrował jeden z kierowców, który wracając do domu znalazł się w epicentrum zdarzenia. Jak widać na nagraniu grad raz po raz trafiając w szybę, tworzył nowe ”pajęczyny”. Inni kierowcy mieli jeszcze mniej szczęścia, bowiem boczne czy tylne szyby zostały wybite.

Szyby to jednak najmniejszy ból w tym wszystkim, gdyż znacznie gorzej wygląda sytuacja z karoserią. Firmy ubezpieczeniowe będą miały ręce pełne roboty, podobnie zresztą jak firmy specjalizujące się w naprawie tego typu uszkodzeń. O ile rzecz jasna będzie co naprawiać.

Grad w Australii. A jak pogoda w Polsce?

Jeżeli chodzi po pogodę w Polsce, początek maja nas nie rozpieszcza. Deszcz, chłód, zimne wiatry, to wszystko bardziej kojarzy nam się z późną jesienią. Niestety jednak tak wygląda obecna rzeczywistość za oknem w naszym kraju.

Im bliżej weekendu tym pogoda powinna się jednak nieznacznie poprawiać. Patrząc jednak na prognozy długoterminowe nie widać w nich powiewu optymizmu. Synoptycy przewidują, że prawidziwa poprawa pogody może nastąpić dopiero pod koniec tego miesiąca. Nie pozostaje zatem nic innego, jak spokojnie czekać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News