Google nie kłamie. Czeka nas lada moment drogowy armagedon

Google nie kłamie. Czeka nas lada moment drogowy armagedon

Podaj dalej

Patrząc za okno mało kto może wiedzieć, że rozpoczęło się już astronomiczne lato. Ta pora roku każdemu Polakowi kojarzy się z jednym – wakacje. A te dla wielu z nas te pozostają priorytetem jeżeli chodzi o ich dobrą organizację.

Większość z nas jak wiadomo chce spędzić je w Polsce, a pokazują to najlepiej dane najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie. Według Google aż 84 proc. zapytań jeżeli chodzi o tegoroczne wakacje, dotyczy naszego kraju!

W te wakacje nie odpoczniemy

Już teraz ten, kto był nad morzem bądź jest wie, że sezon będzie naprawdę gorący. I nie chodzi tutaj wyłącznie o pogodę, która jest zagadką, ale o zatłoczenie dróg. O ile już sam dojazd nad morze rysuje się w czarnych barwach, to samo dojechanie do wyznaczonego punktu może okazać się drogą przez mękę.

wakacje

Samorządowcy wszystkich turystycznych gmin zdają sobie sprawę z tego, że w miastach pojawi się liczna ilość turystów i samochodów. Nie są jednak w stanie temu w żaden sposób zaradzić, aby móc rozwiązać problem dużego natłoku pojazdów na drogach.

Niektóre turystyczne miasta myślą o tym, aby przygotować dodatkowe parkingi. Problem może być jednak taki, że okres wakacyjny mało kogo zachęci do tego, aby nie mieć pod ręką samochodu. Wówczas liczy się wygoda i każdy świadomie chce sobie pozwolić na więcej, niż zazwyczaj.

Samochód na wakacje

Patrząc na poprzednie lata turyści nawet jak posiadali samochód, woleli korzystać z autokarów, a zwłaszcza pociągów, aby dojechać nad morze. W tym roku sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej. Powodem tego jest pandemia koronawirusa, a także fakt, że paliwo wciąż można nabyć w korzystnej cenie.

Patrząc na dane Google trzeba zdać sobie zatem sprawę, że czeka nas drogowe armagedon i poruszanie się po mieście, może okazać się niezwykle trudne. Lepiej zatem po dojechaniu zębów zacisnąć mocno zęby, mając w planach zwiedzanie pobliskich atrakcji.

Grzej silnik! Bon turystyczny już w Sejmie. Znane są szczegóły

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News