Google Maps z szybkimi zwrotami w Asystencie. O co chodzi i jak to ułatwi nam drogę?

Google Maps z szybkimi zwrotami w Asystencie. O co chodzi i jak to ułatwi nam drogę?

Google Maps

Podaj dalej

Jeździcie z Google Maps? Lada moment będzie to jeszcze znacznie wygodniejsze i prostsze. Wielkimi krokami zbliża się kolejna zmiana w aplikacji, a dokładnie w Asystencie Google. Jak wiadomo jest to połączone ze sobą, dzięki czemu można głosem wydawać komendy. Właśnie trwają testy tzw. ”szybkich zwrotów”, czyli mniej mówienia, a ta sama praca.

Google Maps będzie łatwiejsze

Usługa Google w dużej mierze kojarzy się komendą ”OK Google”, która czasem potrafi nawet bawić w życiu codziennym. Teraz niektóre funkcje będzie można uruchamiać bez tego magicznego zwrotu. Chodzi m.in. o odbieranie połączeń telefonicznych. Gdy te nadejdzie będzie można tylko powiedzieć ”odbierz” albo ”odrzuć”. To na pewno znacząco ułatwi obsługę w trakcie prowadzenia samochodu z włączoną aplikacją Google Maps.

To jednak nie jedyna zmiana. Również o poranku, gdy zadzwoni budzik będzie można użyć głosowej komendy. Użytkownik będzie mógł powiedzieć ”Stop” albo ”Drzemka” w odniesieniu do tego, czy już wstaje, czy jeszcze chce chwilę poleżeć. Przy da się to niewątpliwie także kierowcom jeżdżących na transporcie, gdy czeka ich długa trasa z odpoczynkiem.

Jak na razie nowa usługa testowana jest na smartfonach marki Pixel. Wiadomo jednak, że Google chce pójść właśnie w kierunku jak największego ułatwienia w korzystaniu z Asystenta. Można zatem spodziewać się nie tylko tego, że niebawem wszyscy na tym skorzystamy. Zapewne gigant lada moment poinformuje o kolejnych zmianach, jakie nadejdą.

Z Google Maps życie ma być jak najprostsze

Dziś większość Polaków, która gdziekolwiek dalej rusza w drogę korzysta właśnie z Google Maps. I nie chodzi tutaj wyłącznie o kierowców, ale także tych którzy podróżują. Łatwa, prosta, szybka i dokładna nawigacja pozwala na to, aby dotrzeć do celu, a po drodze się nie zgubić. W dodatku aplikacja to nie tylko sama nawigacja.

Jest w niej oferowanych szereg innych możliwości, jak chociażby informacje o tym co znajduje się w pobliżu, czy gdzie możemy zjeść. To wielkie kompendium wiedzy, które nieustannie się powiększa i staje się  coraz bardziej rozbudowane. Niebawem będzie to drugie okno na świat, które pozwoli szybko i dokładnie uzyskać niemal każdą informację

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News