Google Maps z nowymi funkcjami. Tym razem dla wyjątkowego grona osób

Google Maps z nowymi funkcjami. Tym razem dla wyjątkowego grona osób

Podaj dalej

Google Maps przyzwyczaiło już wszystkim, że w ostatnim czasie dość regularnie co kilka tygodni wprowadza nowe funkcje. Tym razem ulepszenia w aplikacji zostały skierowane do wyjątkowej grupy osób. Zmiany mają ułatwić lepsze funkcjonowanie w społeczeństwie osobom niepełnosprawnym.

google maps

Dzięki nowej funkcji osoby niepełnosprawne będą mogły zobaczyć na Google Maps miejsca, które są łatwo dostępne dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Specjalna ikona wózka wskaże  parkingi, przejścia oraz takie punkty jak toalety czy lokale z wyznaczonymi miejscami dla niepełnosprawnych.

To jednak nie jedyna zmiana. Funkcję Action Blocks w systemie Android pozwoli z pomocą ekrany startowego wywołać przeróżne potrzebne komendy za pośrednictwem Asystenta Google. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy w stanie szybko wykonać połączenie czy napisać SMS-a do wybranej osoby.

Z kolei funkcja Live Transcribe pozwoli szybko odnaleźć smartfon. Ten będzie wibrował po usłyszeniu kluczowego słowa, które usłyszy. Ta funkcja przyda się bez wąpienia wszystkim.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News