Google Maps wprowadziło ważną aktualizację. Chodzi o tryb rzeczywistości rozszerzonej

Google Maps wprowadziło ważną aktualizację. Chodzi o tryb rzeczywistości rozszerzonej

Podaj dalej

W ostatnich dniach Google Maps torpeduje użytkowników nowymi możliwościami w aplikacji. Każda jak zawsze jest niezwykle istotna jeżeli chodzi o to co dla użytkowników najważniejsze – ułatwienia. Ma być jak najprościej, jak najwygodniej i jak najbardziej przejrzyście. Pytanie tylko, czy jest gdzieś tego ostateczna granica?

Google Maps idzie do przodu

google-maps

Patrząc na jakie pomysły wpadają pracownicy tej firmy wydaje się, że jest to historia bez końca. I to oczywiście jak najbardziej pozytywna wiadomość dla wszystkich tych, którzy podróżują z popularną aplikacją w swoim smartfonie. Tym razem padło na Live View. Jest to tryb rzeczywistości rozszerzonej istniejący już od roku.

Aktualizacja pozwala użytkownikowi dobrze zorientować się w miejscu które go otacza. Od teraz będziemy mogli w stanie znacznie lepiej zorientować się, w którym miejscu obecnie się znajdujemy. Co istotne – uzyskamy dokładne informacje, gdzie w pobliżu znajdują się np. punkty gastronomiczne, a także jak dokładnie dotrzeć do wyznaczonego miejsca w które się udajemy.

Funkcja ta jak na razie nie działa we wszystkich krajach, ani też we wszystkich miastach. Możemy z niej skorzystać będąc m.in. w Londynie, Barcelonie czy Amsterdamie. Jak to działa w rzeczywistości możecie przekonać się poniżej.

To dopiero początek

Znając aspiracje Google Maps niebawem będą dołączać kolejne miasta, a z czasem pojawią się zapewne i te największe w Polsce. Umożliwi to podróżnym łatwiejsze i szybsze dotarcie do celu, a także łatwiejszą orientację w terenie.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News