Google Maps samo zablokowało drogę i wprowadziło kierowców w błąd. Wszyscy mogą poczuć się oszukani

Google Maps samo zablokowało drogę i wprowadziło kierowców w błąd. Wszyscy mogą poczuć się oszukani

Podaj dalej

Kierowcy którzy prowadzili w ostatnich godzinach samochód mogą poczuć się mocno oszukani. Google Maps wprowadziło ich w duży błąd, który sprawił, że stracili więcej czasu i paliwa. A jak wiadomo taka sytuacja nikogo nie zadowoli, a zwłaszcza w godzinach szczytu. Wymuszona dłuższa podróż nie jest niczym miłym.

Google Maps zrobiło objazdy

google maps

Błąd na najpopularniejszej w Polsce nawigacji pokazywał błąd pod słynnym tunelem w Katowicach. Ten niewątpliwie dość często jest zamykany, ale akurat tym razem nie był. A jego zamknięcie powoduje bardzo poważne utrudnienia nie tylko w okolicach, ale także w pobliskich miastach.

Taka dezinformacja sporej liczbie kierowców utrudniła dzień, bowiem Katowice i objazdy to też temat niezwykle ciężki. Dojazd do pracy, domu czy wyznaczonego celu wydłużył się o dobre kilkanaście minut. O tym, że tunel nie był zamknięty informowała m.in. rzecznik policji i tamtejszy MZUiM zarządzający tunelem.

Wszystko wskazuje zatem na to, że był to błąd Google Maps. Nie wiadomo jednak z czego mógł wynikać, wiadomo jednak jak wpłynął na ruch drogowy w aglomeracji śląskiej. Kto zaufał intuicji na pewno dużo zyskał, gdyż ominął drogi, gdzie mogło powstać większe natężenie ruchu.

google maps telefon

Nie ufaj bezgranicznie nawigacji

Zdarzenie to pokazuje, że nawigacja to nie oczy na świat, a tylko urządzenie które może się mylić. A przecież każdy zna przeróżne historie, gdzie kierowcy byli wywożeni w różne miejsca. I to tylko dlatego, że ślepo ufali temu co pokazuje im ekran.

nawigacja google maps

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News