Google Maps - najciekawsze i najbardziej pomocne wskazówki w aplikacji

Google Maps - najciekawsze i najbardziej pomocne wskazówki w aplikacji

Podaj dalej

Google Maps to niewątpliwie jedna z najbardziej przydatnych aplikacji w telefonie. I bez wątpienia jedna z której najczęściej korzystają kierowcy podróżujący w dalsze, ale również i w te bliższe, wyznaczone cele.

Mało kto wie, że aplikacja ta posiada kilka ciekawych funkcji, które potrafią ułatwić życie, ale również i urozmaicić podróż. Większość osób z reguły wpisuje adres wyznaczonego celu i rusza. A warto czasem poświęcić chwilę dłużej.

Klient, rodzina, przyjaciel dowiedzą się o której będziesz

Niewiele osób wie, że jadąc do kogoś możemy wysłać tej osobie specjalny link, dzięki któremu będzie mogła dokładnie dowiedzieć się o której będziemy. Przy tym również dana osoba będzie mogła widzieć, w którym dokładnie miejscu się znajdujemy.

Jest to niezwykle przydatne zwłaszcza w momencie, gdy przejeżdżamy przez miasta bądź drogi, gdzie jest duży ruch. Wówczas korki sprawiają, że nasza podróż się wydłuża, a osoba oczekująca może o tym szybko się dowiedzieć.

Pozostań anonimowy

Niezwykle przydatna funkcja dla osób, które korzystają z Google Maps w telefonie służbowym. Jak wiadomo ten telefon nie jest i nigdy nie będzie naszą własnością. Może okazać się tak, że za kilka tygodni trafi w ręce nowego pracownika, który będzie nas zastępował.

Jak wiadomo aplikacja o której mowa wszystko dokładnie zapisuje. Warto zatem tryb incognito, aby wszystkie nasze podróże i miejsca w które się udajemy, nie były zbiorem pamięci dla aplikacji.

E-tankowanie

Samochody elektryczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów. Wciąż jednak wiele osób wybierając się w dalszą podróż, musi analizować gdzie po drodze może ”zatankować” pojazd.

Tak naprawdę jest to już zbędne, gdyż wszystkie stacje ładowanie znajdują się w Google Maps. Jest tylko jeden mały mankament. Nie wiadomo, czy akurat w tym miejscu znajduje się odpowiednie wtyczka do naszego auta. Dlatego kierowcy apelują, aby robić specjalne notatki, żeby w przyszłości dany kierowca nie musiał tracić czasu i bezpośrednio udał się w odpowiednie miejsce, a nie błądził.

Tryb oszczędny

Nie jest żadną tajemnicą, że Google Maps potrafi zwolnić mocno telefon, o ile ten jest już słusznego wieku. Można to jednak łatwo ”naprawić”, aby nie irytować się w trakcie podróży. Służą do tego Mapy Google Go.

Wersja lite jest bardziej uboga w nowoczesne funkcje, ale za to działa płynnie nawet na telefonach z małą pamięcią operacyjną. Co najważniejsze, pozwala dojechać w wyznaczony cel.

Gdzie jestem, gdzie patrze

W miejscu, gdzie znajdujemy się po raz pierwszy, łatwo możemy się zgubić i stracić orientację w terenie.  Z pomocą posłuży nam wówczas punktu odniesienia, pozwalający widzieć w którą stronę patrzymy i jak mamy pójść.

Nie trzeba szukać wtedy ulic, ani pytać przechodniów, gdzie się znajdujemy i w jakim kierunku mamy zmierzać. Dokładnie wszystko widzimy na ekranie telefonu, w którą stroną mamy zmierzać.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News