Google Maps ma dobrą wiadomość dla polskich kierowców. Unikniemy mandatu

Google Maps ma dobrą wiadomość dla polskich kierowców. Unikniemy mandatu

Podaj dalej

Polska znalazła się wśród zaledwie kilku krajów, które mogły liczyć na bardzo istotną aktualizację w Google Maps. Chodzi mianowicie o funkcję wyświetlającą limity prędkości na danym odcinku drogi. Dzięki aktualizacji możemy być pewni, że mandat za przekroczenie prędkości nie będzie nam groził.

Wystarczy tylko zerkać w trakcie podróży na ekran swojego smartfona, aby wiedzieć, z jaką prędkością możemy poruszać się po danej ulicy. Większa dokładność i precyzja tej funkcji, to niewątpliwie ogromny plus. Sprawi ona na pewno, że na drogach będzie jeszcze bezpieczniej.

google maps

Dokładniejsza nawigacja

Nie ma co się oszukiwać, że na polskich drogach jest bardzo wiele znaków drogowych. Co zatem idzie ciężko czasem wyłapać, z jaką dokładną prędkością powinniśmy się poruszać. Często jeździmy na pamięć albo po prostu dostosowujemy się do panujących warunków na drodze.

Nie jeden kierowca przekonał się już, że to nie najlepsza metoda. Zwłaszcza jeżeli chodzi o jazdę po mieście, gdzie za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h, można stracić prawo jazdy.

Google Maps pamiętało o Polsce

Choć aplikacja popularna jest w bardzo wielu krajach, to jednak nie wszystkie mogły liczyć na poprawę tej funkcji. Załapało się na nią tylko dziewięć krajów – w tym Polska. Ba, są państwa które na skutek różnych okoliczności muszą liczyć się z pogorszeniem usługi.

Gigant z Mountain View ocenia nasz kraj pod względem informacji o limitach prędkości najwyżej w swojej skali. Oznacza to, że kierowcy mogą czuć się spokojnie w podróży.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News