Google Maps kazało jej skręcić w prawo. Czy naprawdę można być aż tak naiwnym?

Google Maps kazało jej skręcić w prawo. Czy naprawdę można być aż tak naiwnym?

google maps zakret

Podaj dalej

Każda nawigacja, nawet Google Maps, wymaga od każdego kierowcy jednej rzeczy – myślenia. Bez względu na to co pokazywane jest na ekranie naszego smartfona czy wyświetlacza w samochodzie, trzeba kierować się zawsze swoim rozumem. Niestety historia pokazała już niejednokrotnie, że z tym bywa niestety różnie. Tym razem było podobnie, a piękne BMW nie wyszło na tym najlepiej.

Google Maps źle ją pokierowało

Niektóre rzeczy jest bardzo ciężko zrozumieć, a ta na pewno jest jedną z nich. Zdarzenie jakie zostało zarejestrowane pokazuje, że nawigacja samochodowa to naprawdę bardzo niebezpieczne urządzenie w rękach niektórych ludzi. Choć tego typu urządzenia czy aplikacje mają być pomocne, to jednak jeżeli źle z nich korzystamy może dojść do nieprzewidzianych sytuacji na drodze.

Od kierowcy wręcz wymaga się tego, aby odpowiednio reagował na błędy i w tego typu momentach, włączał własne myślenie. Robienie czegoś bezmyślnie, a dokładnie tego co wyświetlane jest na ekranie, to najgorszy błąd jaki może się przytrafić. Trzeba pamiętać o tym, że tego typu rzeczy mogą popełniać błędy. Zarówno małe, jak i duże, a naszym zadaniem jest odpowiednia reakcja na to.

Ta kobieta jednak zupełnie poszła na całość. Zatrzymała się na środku ruchliwej drogi, włączyła kierunkowskaz i po chwili zaczęła skręcać. Zamiast patrzeć na drogę, zapewne w pełni oddała się temu, co pokazywał jej ekran Google Maps. Bo problem polega na tym, że w tym miejscu nie było w ogóle zakrętu w prawo. Mimo to dodała gazu, skręciła kierownicą i… sami zobaczcie.

Remonty, aktualizacje i błędy

Google Maps tak, jak i inne nawigacje aktualizowane są na bieżąco, ale nie zawsze można mieć gwarancję tego, że zarządca drogi nie przeprowadził szybko remontu bądź nie postawił jakiegoś znaku, np. zakazu wjazdu. Tego typu rzeczy mogą nie zostać szybko zaktualizowane i przez to kierowca może zostać wprowadzany w błąd. Dlatego właśnie kierowca musi zachować przytomność umysłu, aby naprawiać samemu tego typu błędy.

Przypadek tej kobiety pokazuje, że bezgraniczne zaufanie nie ma tutaj racji bytu. Dziwne jest jednak to, że można aż tak ślepo ufać nawigacji, nie patrząc na drogę. Całe zdarzenie jest bowiem kuriozalne na tyle, że ciężko sobie je wyobrazić. Choć niestety wydarzyło się naprawdę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News