Gdy diesel nie chce odpalić. Nieznane sposoby uruchomienia silnika

Gdy diesel nie chce odpalić. Nieznane sposoby uruchomienia silnika

diesel silnik odpalanie

Podaj dalej

Nie ma dla kierowcy nic gorszego, kiedy samochód odmawia posłuszeństwa i nie chce odpalić. Z reguły najczęstszym winowajcą tego jest akumulator, który nie daje na tyle mocy, aby uruchomić diesel, czy inną jednostkę napędową. Współcześnie są jednak metody, które pozwalają mimo to uruchomić silnik.

Diesel i inny silnik nie odpala. To nic strasznego

akumulator diesel rozruch

Oczywiście jedną z najpopularniejszych metod i najczęściej stosowaną jest odpalenie samochodu z pomocą przewodów rozruchowych. Bardzo wielu kierowców, którzy mają świadomość, że ich akumulator często zawodzi, zamiast wymienić go na nowy, inwestują w kable.

Tutaj ważne jest stosowanie się do ogólnie przyjętych zaleceń, bowiem w innym przypadku można zrobić sporo szkód. Najistotniejsze jest, aby kable były bardzo dobrej jakości, a nie kupione na straganie. Zło podpięcie, duża moc, może doprowadzić do tego, że zaczną się one topić.

A trzeba pamiętać, że w przypadku przewodów rozruchowych, potrzebny jest drugi sprawny samochód. Z reguły jest to życzliwy kierowca na drodze bądź sąsiad. A przecież nikt nie chciałby zaszkodzić komuś, kto wyciąga do nas pomocną rękę.

silnik diesla rozruch

Prostownik i nie tylko

Mało kto wie, że z pomocą prostownika nie tylko można naładować akumulator, ale także odpalić samochód. Tutaj jednak ta metoda sprawdzi się, gdy problem narodzić się w garażu bądź po prostu miejscu, gdzie jest wtyczka do prądu. Tutaj także nie może być to byle jaki najtańszy prostownik, a dobrej jakości sprzęt. Wariant ekonomiczny może tutaj dostarczyć więcej kłopotów niż pożytku.

odpalanie diesel silnik

Jest jeszcze jeden sprawdzony, lecz także mało popularny sposób. Chodzi o urządzenie rozruchowe, które można wozić ze sobą w bagażniku i nie potrzeba mu ani prądu, ani drugiego akumulatora do rozruchu. Takie urządzenie poradzi sobie w każdej sytuacji i z każdym akumulatorem – nawet tym mocno rozładowanym. Inwestycja w dobry sprzęt niejednokrotnie może uchronić przed niemiłym porankiem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News