GDDKiA pokazało, że mycie samochodu to nasz obowiązek. Bardzo szybko możemy je doprowadzić do przykrego stanu

GDDKiA pokazało, że mycie samochodu to nasz obowiązek. Bardzo szybko możemy je doprowadzić do przykrego stanu

gddkia mycie samochodu

Podaj dalej

Jeżeli mycie samochodu sprawia wam ogromny problem, po informacji jaką przekazało GDDKiA szybko zmienicie podejście. Z przekazu płynie jedno – przynajmniej raz w tygodniu jeżeli pozwala na to pogoda, trzeba dobrze umyć samochód. Najlepiej byłoby też je dobrze zabezpieczyć od spodu, aby nie dochodziło do powstawania rdzy i innych uszkodzeń.

Mycie samochodu? Teraz już nie będziesz zwlekał

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podsumowała ubiegłą zimę i jedna rzecz rzuca się tutaj najbardziej w oczy. W zimowym okresie 2020/2021 na drogi wysypano prawie 500 tysięcy ton soli! To aż o 350 ton więcej niż przed rokiem i o 130 ton więcej niż dwa lata temu. Nie trzeba nikogo przekonywać, że ta najczęściej ląduje na naszych samochodach.

Warto tutaj podkreślić, że przysłowiowa ”sól”, to chlorek sodu, który najlepiej sprawdza się w temperaturach do -6 stopni Celsjusza. Z kolei, gdy temperatury są niższe wtedy znacznie większą skutecznością wykazuje się chlorek magnezu. To, co na drogi wysypało 1700 solarek należących do GDDKiA w znacznym stopniu wylądowało na naszych samochodach.

I tutaj ktoś może zadać pytanie – czy mycie samochodu to dobre rozwiązanie? Zdecydowanie tak i tutaj nie ma co z tym dyskutować. W ten sposób zmywamy cały czas warstwę ”soli”, która osiada na naszym samochodzie i tak naprawdę go niszczy. Regularne mycie sprawia, że możemy być znacznie bardziej spokojni o to, że na wiosnę nasze auto będzie wyglądało tak jak przed zimą.

Warto zadbać o spód pojazdu

Mycie samochodu z zewnątrz to jedno, ale warto pamiętać o spodzie. Na standardowych myjkach niestety nie mamy takiej możliwości, aby to zrobić. Warto zatem raz na jakiś czas wybrać się w miejsce, gdzie taka usługa jest oferowana. Najczęściej są to myjnie znajdujące się przy stacjach paliw, ale nie tylko.

Jeszcze lepiej przed zimą zabezpieczyć auto od dołu specjalnym środkiem, aby mieć pewność, że jeżeli zima będzie sroga, to nic mu się nie stanie. Koszt takiej usługi nie jest drogi, a jeżeli trochę poczytamy jesteśmy w stanie to zrobić także sami. Tyczy się to wszytkich samochodów – zarówno tych starych, jak i tych nowych. A w zasadzie zwłaszcza tych nowych, bo tam jest jeszcze o co dbać i ratować. W tych wiekowych z reguły to tylko pudrowanie tego co pozostało.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News