Funkcjonariusze sprawdzają paliwo w trakcie kontroli! Czy w twoim baku na pewno jest diesel?

Funkcjonariusze sprawdzają paliwo w trakcie kontroli! Czy w twoim baku na pewno jest diesel?

Podaj dalej

Rozpoczęły się kontrole pojazdów pod kątem tego, co dokładnie znajduje się w ich baku paliwa. Czy, aby na pewno jest to diesel, czy może olej opałowy. Tego typu kontrole są dość rzadkie, ale gdy kierowca zostanie przyłapany, może mieć z tego tytułu duże problemy.

Diesel w baku? Nic się nie bój

Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadziła niemal 90 kontroli sprawdzając, na czym jeżdżąc kierowcy. Wyniki okazały się w pełni pozytywne, gdyż nie ujawniono żadnego przypadku używania oleju opałowego zamiast napędowego.

Funkcjonariusze byli wyposażeni w specjalne probówki, dzięki którm mogli sprawdzić szybko czy w baku jest odpowiednie paliwo. To pozytywny sygnał, że kierowcy nie łapią się na takie sztuczki, które psują nie tylko pojazd, ale nasze środowisko.

W trakcie kontroli jednak nie wszyscy kierowcy odjechali z uśmiechem na twarzy. ITD skontrolowało ich pojazdy pod kątem technicznym i musieli wystawić 12 mandatów i rozpoczęli 9 postępowań w sprawie nałożenia kar na przewoźników. dwunastu kierowców straciło dowód rejestacyjny.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News