Fotoradar zrobił zdjęcie kobiecie idącej pieszo! Wystawiono mandat, ale finał sprawy był jeszcze bardziej zaskakujący

Fotoradar zrobił zdjęcie kobiecie idącej pieszo! Wystawiono mandat, ale finał sprawy był jeszcze bardziej zaskakujący

fotoradar

Podaj dalej

Wydawałoby się, że fotoradar to idealne urządzenie, ale okazuje się, że nawet ono popełnia błędy. W tym przypadku był on niezwykle kuriozalny, a historia nadaje się na dobry krótkometrażowy film. Nie wiadomo co w tej historii jest bardziej śmieszne i żałosne – to, że urządzenie zrobiło takie zdjęcie, czy, że ktoś na jego podstawie wystawił i wysłał mandat.

Fotoradar w pogoni za sprawiedliwością

Kobieta nie ukrywała zdziwienia, kiedo otworzyła kopertę i jej oczom ukazał się mandat. Jak się okazało otrzymała go niby za to, że poruszała się bezprawnie buspasem. Data i miejsce nie wskazywało na to, że faktycznie w tym czasie mogła w ogóle znajdować się w tym miejscu. Mało tego – na dołączonym zdjęciu była tylko jakaś obca kobieta, a brakowało jej pojazdu.

Początkowo małżeństwo myślało, że to żart znajomych i zbagatelizowało sprawę. Czekali na informację, aż w końcu ktoś się przyzna. W końcu jednak sprawa nabrała tempa. Okazało się, że nieznana nikomu kobieta szła pasem dla autobusów, a na sobie miała bluzkę z napisem. Ten przypominał tablicę rejestracyjną, dlatego fotoradar zrobił zdjęcie. Na dodatek pasek od torebki zasłonił jedną z liter, więc założono, że to moja tablica

Co ciekawe, początkowo kobiecie kazano opłacić mandat, ale gdy zainterweniowała wyżej, sprawa szybko się zakończyła. Skończyło się na śmiechu z obu stron, bowiem sytuacja jak widać okazało się bardzo nietypowa i wręcz kurtuazyjna. Zapewne kobieta idąca buspasem o sprawie dowiedziała się z mediów. Teraz będzie bardziej uważała co zakłada i gdzie chodzi.

Fotoradary także mogą popełniać błędy

Inna sprawa to oczywiście sam fakt, że fotoradar w ogóle zrobił zdjęcie. Krytycy zauważają, że urządzenie mimo wszystko można bardzo łatwo oszukać. Gdyby nie dołączone zdjęcie wówczas w prosty sposób można na kogoś sprowadzić kłopoty. Urządzenie wykrywało jednak nie prędkość, a sam ruch. Dlatego też zrobiło w tej sytuacji zdjęcie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News