Formuła E uprzedziła z odważną decyzją Formułę 1

Formuła E uprzedziła z odważną decyzją Formułę 1

7 interakcji
Formuła E uprzedziła z odważną decyzją Formułę 1

Podaj dalej

Władze Formuły E w odpowiedzi na sytuację panującą na świecie, postanowiły odwołać wszystkie planowane Grand Prix w okresie najbliższych dwóch miesięcy. Elektryczna seria wyścigowa odpowiada tym samym na pandemię koronawirusa i duże ryzyko, jakie niesie za sobą organizacja wyścigów.

W kalendarzu Formuły E w okresie najbliższych dwóch miesięcy widnieje runda w Sanya, Rzymie, Paryżu oraz Seulu (Chiny i Włochy już wcześniej odwołano). Poinformowano również, że pod znakiem zapytania stoi organizacja wyścigów w maju – Seul i Berlin. W tym przypadku decyzje będą podejmowane w późniejszym terminie w oparciu o panującą sytuację związaną z wirusem.

– To czas na podejmowanie odpowiedzialnych działań i dlatego zdecydowaliśmy się zawiesić sezon i zrezygnować z organizacji wyścigów przez najbliższe dwa miesiące. Motorsport stanowi dużą część naszego życia i jest ważny, ale najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych ludzi, fanów, ich rodzin oraz mieszkańców miast, w których się ścigamy. Formuła E powróci gdy COVID-19 przestanie się rozprzestrzeniać i kryzys zdrowotny zostanie zażegnany – powiedział prezes Formuły E, Alejandro Agag.

Lewis Hamilton ma koronawirusa?! Ma wspólne zdjęcia z osobą zarażoną

W tym sezonie jak na razie odbyło się pięć rund. Na czele klasyfikacji generalnej jest Felix da Costa z Team Techeetah.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News