Finansujesz swój diesel czy benzyniaka z programu 500+. Uważaj, możesz nie załapać się na ratę

Finansujesz swój diesel czy benzyniaka z programu 500+. Uważaj, możesz nie załapać się na ratę

Podaj dalej

Kiedy w życie wszedł program 500+ pewna część osób zdecydowała się przeznaczyć te pieniądze na zakup samochodu. Bardziej zamożne osoby i tak doskonale sobie radziły w życiu, im dzieciom niczego nie brakowało, a więc skoro do ich budżetu dodatkowo wpadło kilkaset złotych przeznaczyli je na auto. Teraz jednak muszą mieć się na baczności.

Diesel czy benzyniak z programu 500+

bmw diesel 500+

Mało kto wie, ale w najbardziej popularnym programie socjalnym w Polsce wprowadzono zmiany. Warto wiedzieć o nich jak najwięcej, aby nie stracić świadczenia, a tym samym, żeby były pieniądze na spłatę kolejnej raty. Najważniejsze kwestie w pozostają bez zmian, a więc każda osoba która otrzymywała pieniądze, będzie miała prawo do ich dalszego pobierania.

Tyle tylko, że zmienia się okres rozliczeniowy programu. Aktualny kończy się wraz z końcem maja i trzeba złożyć na nowo odpowiednie dokumenty. Niestety pod tym względem biurokracja jest zupełnie niezrozumiała, a tylko w wielu urzędach prowadzi do zbędnej pracy.

Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia 500+ na okres roku od 1 czerwca 2021 roku, będzie można składać od 1 lutego drogą elektroniczną. Z kolei od kwietnia będzie to można zrobić osobiście w urzędzie bądź wysyłając dokumenty pocztą.

rata zakup samochodu

Nie spóźnij się!

Najważniejsze dla wszystkich osób jest to, aby dokumenty zostały złożone do ostatniego dnia czerwca. Jeżeli zrobimy to po 1 lipca, nie otrzymamy wyrównania za czerwiec. Dla wielu rodzin może oznaczać to, że stracą 500 zł, 1000 zł, a nawet i więcej, zależenie od ilości posiadanego potomstwa. Idąc dalej – ci którzy finansują z tego tytułu samochód, nie będą mieli pieniędzy na jedną ratę za diesel czy benzyniaka.

Obecnie z tego świadczenia w Polsce korzysta 6,5 mln dzieci, a każdego miesiąca wypłacane jest aż 114 mld zł.

tipo diesel program

.

.

.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News