Fiat rozpoczyna rewolucję! Polacy kochają tę markę, więc co teraz?

Fiat rozpoczyna rewolucję! Polacy kochają tę markę, więc co teraz?

fiat silnik diesla benzynowy

Podaj dalej

Przyszły rok ma być przełomowy, jeżeli chodzi o markę Fiat. Chodzi o kwestie związane z silnikami, a zwłaszcza tymi wysokoprężnymi. W 2021 roku będzie ich znacznie mniej, a dokładniej mówiąc będą stanowiły 40 procent wszystkich modeli samochodów. Pytanie czy ”tylko”, czy ”aż” czterdzieści?

Szyba metamorfoza. Fiat pomału żegna silniki spalinowe

O planach koncernu powiedział Luca Napolitano, szef marek Fiat, Lancia i Abarth na region EMEA. Całe 60 procent wszystkich modeli będzie zelektryfikowanych, hybrydowych lub w pełni elektrycznych. Tak ma to wyglądać na koniec przyszłego roku.

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

fiat

Już widać pierwsze symptomy tego, że plan musi się udać. W tym roku pojawiła się Nuova 500, a więc niewielki w pełni elektryczny samochód. Do tego na rynku są też hybrydowe wersje modeli 500 i Panda. Wiadomo już, że w planach jest stworzenie hybrydowych modeli SUV 500X i sedan Tipo.

Na te projekty i wiele innych przeznaczono m.in. 300 mln euro pozyskane z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Służą one w pełni na inwestycje związane z elektromobilnością.

Nowe rozdanie na rynku motoryzacji

Producenci samochodów prześcigają się w tym, która marka stanie się niebawem numerem jeden, jeżeli chodzi o samochody elektryczne. Volkswagen wydaje się jak na razie ma najbardziej ambitne plany w tej kwestii, ale jak zawsze o wszystkich zdecydują klienci.

tesla elon musk

Nie można zapominać jeszcze o najpotężniejszym graczy na świecie, jeżeli chodzi o auta na prąd. Tesla także planuje wejść mocno na Stary Kontynent i zdominować rynek, tak jak to już zrobiła w wielu częściach świata.

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News