FIA sprawdza czy różowy Mercedes to ten mistrzowski. Będzie afera?

FIA sprawdza czy różowy Mercedes to ten mistrzowski. Będzie afera?

Podaj dalej

FIA postanowił bliżej przyjrzeć się sprawie ”różowego Mercedesa” Racing Point, a dokładnie jego podobieństwa. Model RP20 to niemal kopia ubiegłorocznego mistrzowskiego bolidu spod Srebrnej Strzały, dlatego badane jest to na ile wszystko zgodne z prawem.

racing point kopia mercedesa

Racing Point nie ukrywa się, że skopiował ubiegłoroczny model Mercedesa. FIA i świat poinformowano, że wszystko zrobiono legalnie, bowiem wyłącznie na podstawie zdjęć. Międzynarodowa Federacja Samochodowa postanowiła to dokładnie sprawdzić.

– Nie wiemy tak naprawdę na jakiej podstawie oni się opierają, myśląc o proteście. Gdy stworzyliśmy samochód, porozmawialiśmy o tym z FIA, która przyjechała do fabryki i spojrzała na to, co zrobiliśmy i na projekt auta. Porównali nawet dane z zeszłorocznego Mercedesa z naszymi. Przeprowadzili pełną analizę. Są całkowicie zadowoleni z tego, że nasz samochód został zaprojektowany przez nas. Być może są jakieś podobieństwa do Mercedesa, ale nasze auto jest po prostu podobne, a nie jest identyczne. Nie ma więc na co się skarżyć. Mogą krzyczeć i wydzierać się tyle, ile chcą, ale ja myślę, że oni po prostu robią hałas wokół pomysłu, na który nie wpadli. Dlatego są źli – powiedział Andy Green, dyrektor techniczny Racing Point.

Gdy tylko ruszy sezon można spodziewać się, że protesty zespołów będą się sypać. Zwłaszcza o ile Racing Point będzie osiągał wyniki znacznie lepsze, niż można było się tego spodziewać.

Mercedes otrzymał zielone światło od FIA. Ferrari i Red Bull mogą mieć duży kłopot

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News