Ferrari pożegna się nie tylko z Vettelem. Mattia Binotto bliski podzielenia losu Niemca

Ferrari pożegna się nie tylko z Vettelem. Mattia Binotto bliski podzielenia losu Niemca

Podaj dalej

Tegoroczny sezon w wykonaniu Ferrari jest jednym z najgorszych w ostatnich latach. Zespół w pierwszych dwóch tegorocznych wyścigach zgromadził tylko 19 punktów. Wszystkie udało się zdobyć w Grand Prix Austrii, bowiem tydzień później Leclerc wjechał w bolid Vettela w Grand Prix Styrii i obaj kierowcy nie ukończyli wyścigu.

Tak naprawdę kolizja obu kierowców to kropla w morzu problemów zespołu z Maranello. Za wszystko obarczany jest Mattia Binotto, bowiem od kiedy stał się on szefem zespołu tak naprawdę rozpoczął się szereg problemów. W zasadzie można uznać, że Ferrari staje się z miesiąca na miesiąc coraz mniej wartościowym zespołem.

Pikowanie czerwonego bolidu

2019 rok upłynął pod kątem wewnętrznej rywalizacji pomiędzy debiutującym Charlesem Leclerkiem, a Sebastianem Vettelem. Monakijczyk od początku spisywał się lepiej, ale próbowano to dość nieudolnie zataić. Ostatecznie to on okazał się lepszy w klasyfikacji generalnej od Niemca.

vettel ferrari

Cały tamten sezon upływał pod kątem tego, który z kierowców będzie wyżej w wyścigu, a nie to czy wygra całe Grand Prix. Między innymi z tego powodu zdecydowano się nie przedłużać kontraktu z Sebastianem Vettelem, który przez lata nie zdołał przerwać hegemonii Mercedesa.

Problemy z silnikiem Ferrari

Słabe występy w tym sezonie spowodowane są głównie słabszym silnikiem Ferrari. Musiał on zostać nieco zmieniony w związku z aferą jaka miała miejsce pod koniec ubiegłego sezonu. Wprowadzone zmiany sprawiły, że nie jest on już tak mocną jednostką napędową.

Wypadek bolidów Ferrari! Vettel i Leclerc zakończyli wyścig

Na Grand Prix Węgier mają zostać wprowadzone kolejne poprawki. Nie można jednak spodziewać się, że uda się szybko odmienić losów bolidu. Jak na razie zespół z Maranello jest piątą siłą w stawce i patrząc realnie, tak to właśnie wygląda.

Mattia Binotto pożegna się z zespołem?

Pojawiają się już spekulacje, że w kolejnym sezonie w Ferrari będzie dowodził Antonello Coletta. Obecnie kieruje on działem sportowym w Ferrari. Odpowiada m.in. za wyścigi GT. Jak piszą włoskie gazety – trzeba wymienić kucharza, bowiem składniki są dobre, tylko źle doprawione.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News