Ferrari F40 doszczętnie rozbite w trakcie jazdy próbnej. Kierowca ma do oddania 2 mln dolarów

Ferrari F40 doszczętnie rozbite w trakcie jazdy próbnej. Kierowca ma do oddania 2 mln dolarów

Podaj dalej

To miała być tylko jazda próbna luksusowym Ferrari F40. Kierowca jednak nie zapanował nad prędkością współczesnego klasyka, wypadł z drogi i doszczętnie rozbił samochód wart 2 mln dolarów. Legendarny czerwony pojazd został rozbity w Australii w stanie Queensland. Oprócz samochodu, który wylądował w przydrożnym rowie, nikt inny nie ucierpiał.

Ferrari F40 do kasacji

Jak widać na załączonych zdjęciach z wypadku Ferrari F40 z podwójnym turbodoładowaniem miało tymczasową tabliczkę dealerską używaną do jazd próbnych. O tym jak wyjątkowy jest to samochód najlepiej świadczą liczby. Obecnie w Australii do nabycia są dwa takie samochody. Jeden w Sydney za 2,39 miliona dolarów, a drugi w Brisbane za 2,7 miliona dolarów.

ferrari f40 wypadek austaralia
Doszczętnie rozbite Ferrari F40

Z oficjalnych źródeł wiadomo, że w Australii jest około dwudziestu taki samochodów. Większość z nich stoi głównie w garażu, a ich właścicieli cieszy sam ich widok.

Klasyk jedyny w swoim rodzaju

Ten super sportowy samochód, zbudowany pod koniec lat 80. XX wieku z ogromnym prostokątnym spojlerem i składanymi reflektorami cieszy się ogromnym uznaniem wśród koneserów motoryzacji. Taki widok na pewno okaże się dla nich bolesny.

ferarri f40 rozbite
Tak zakończyła się jazda próbna

Według australijskich mediów Ferrari F40 uderzył w kilka znaków drogowych, zanim zatrzymał się na zboczu przy drodze. W pojeździe znajdowały się dwie osoby.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News