F1: Williams i Mercedes blisko konfliktu. Poróżni ich sponsor?

F1: Williams i Mercedes blisko konfliktu. Poróżni ich sponsor?

Podaj dalej

Zaskakującą informację przed wznowieniem sezonu F1 przekazał portal RaceFans. Wedle ich informacji dobrze znana polskim kibicom firma ROKiT ma zostać sponsorem Mercedesa. Do niedawna wspierała ona finansowo ekipę Williamsa.

Tutaj warto podkreślić, że Williams i Mercedes to zespoły, które blisko ze sobą współpracują od kilku lat. Ekipa z Grove pozyskuje od ekipy Toto Wolffa silniki. Posiada od nich także ogromny talent, który ma zastąpić w przyszłości Lewisa Hamiltona – Georga Russella.

Sponsor poróżni Williamsa z Mercedesem?

ROKiT wspierał zespół Claire Williams od początku ubiegłego sezonu, gdy pierwszym kierowcą został Robert Kubica i wspomniany Brytyjczyk. Z końcem maja tego roku niespodziewanie pojawiła się zaskakująca informacja. Umowa między podmiotami została rozwiązana, a Williams wystawił swoje udziały na sprzedaż.

Sytuacja okazała się jednak nie tak jasna dla obu stron jak mogła się wydawać. Firma wedle Williamsa nie wywiązywała się z zapisów kontraktu i nie zapłaciła jej co najmniej 10 mln funtów. Z kolei ROKiT był zupełnie zaskoczony takim posunięciem ze strony ekipy z Grove. Nieoficjalnie wiadomo, że na konto Williamsa miało wpływać 25 milionów dolarów rocznie.

rokit williams

Wedle RaceFans.net Williams jest zaskoczony tym, że sponsor z którym miał zacząć sezon, przy ”nowym starcie” będzie widniał na bolidzie ich przyjaciół. – Jesteśmy zszokowani tym, że zespół, z którym tak długo współpracujemy, jest gotów zawrzeć umowę ze sponsorem, który doskonale zna naszą sytuację – powiedział anonimowo portalowi jeden z pracowników Williamsa.

Mercedes już teraz posiada mocne wsparcie sponsorów w postaci takich firm jak Petronas, Bose, Monster Energy oraz INEOS. Rzecznik zespołu Srebrnych Strzał nie chciał komentować tej sprawy. Powiedział jedynie, że zespół rozmawia z wieloma podmiotami.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News