Elon Musk przyśpiesza swój wielki projekt. Skorzysta na tym cały świat - także Ty!

Elon Musk przyśpiesza swój wielki projekt. Skorzysta na tym cały świat - także Ty!

Elon Musk ubezpieczenia

Podaj dalej

Elon Musk nieustannie szokuje świat swoimi technologicznymi rozwiązaniami. I tak od samochodów Tesla, projekty kosmiczne i wiele innych. Jednym z genialnych pomysłów niewątpliwie jest Starlink, a więc satelitarny internet o prędkości 1 GBit/s.  Projekt ten przyśpiesza, o czym geniusz powiedział na Mobile World Congress w Barcelonie.

Starlink przyśpiesza zapowiada Elon Musk

Wedle zapowiedzi założyciela projektu system Starlink będzie działał na całym świecie szybciej niż zakładano. Wcześniej informowano, że globalnie wszystko będzie działać jesienią – bez podania precyzyjnej daty. Teraz wiadomo już, że wszystko będzie działać już w kolejnym miesiącu.

Na tę chwilę z łącza SpaceX w wersji bata korzysta jedenaście krajów. Założyciel i główny udziałowiec SpaceX zapowiada, że za rok będzie z jego usługi korzystać pół miliona osób na świecie. Liczba ta z czasem ma dynamicznie rosnąć. Choć jak na razie problemem może okazać się cena.

Urządzenie do odbioru sygnału to ponad 2 tysiące złotych, do tego dochodzi miesięczny abonament w wysokości niemalże 500 złotych! Czy taka cena warta jest satelitarnego odbioru 1 GBit/s? Dla wielu osób na pewno, ale niewątpliwie głównie z grona tych zamożniejszych.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News