Dzięki tej metodzie twój diesel powie ci o sobie więcej. To ważne także z innego powodu

Dzięki tej metodzie twój diesel powie ci o sobie więcej. To ważne także z innego powodu

Podaj dalej

Silnik to serce każdego samochodu i bez znaczenia jest to, czy to diesel, czy benzyniak. O każdy trzeba należycie dbać i co najważniejsze – nie tylko w trakcie jego użytkowania. A więc nie chodzi tutaj np. o jego piłowanie na niskim biegu, gwałtowne uruchamianie, czy gaszenie jednostki zaraz po zatrzymaniu. Chodzi o jego wygląd zewnętrzny, a więc czystość.

Diesel i benzyniak odwdzięczy się za czystość

mycie silnik diesla

W nowszych samochodach praktycznie każdy silnik, a w zasadzie wszystko, co znajduje się pod maską, jest należycie chronione i zabezpieczone plastikową osłoną. W tym przypadku ma to jeszcze większe zastosowanie niż ochrona przed kurzem czy błotem. Ta metoda w znacznym stopniu ogranicza wydobywanie się hałasu z pojazdu.

Samochody ze starszego rocznika, bez tego typu zabezpieczenia i tak odpowiednio chronią swój silnik. Choć niewątpliwie z czasem szybciej stanie się on, krótko mówiąc, brudny, niż w pierwszym wspomnianym przypadku. Nie zmienia to jednak jednej rzeczy – z czasem każdy diesel i każdy inny silnik wymaga mycia.

Warto wiedzieć w jakich przypadkach myć silnik i co najważniejsze – jak to zrobić. Bo wbrew pozorom nie jest to takie proste jak może się wydawać, jeżeli chodzi o całą jednostkę napędową. Podejście indywidualnie do tego tematu może przerosnąć każdego.

odkurzanie silnika diesel

Tutaj ważna jest precyzja

Najprostszym sposobem jestem mycie punktowe. Wystarczy mokra ściereczka i płyn do czyszczenia silników bądź inny preparat. Wówczas tam, gdzie dosięgniemy ręką możemy w dość prosty sposób skutecznie umyć każdą jednostkę napędową.

Warto pamiętać, że każde mycie powinno odbywać się na zimnym silniku. Jeżeli stosujemy do tego myjkę ciśnieniową, a nasz motor będzie gorący może dojść do pęknięć i uszkodzeń. Wbrew pozorom używanie jej jest bardzo niebezpieczne dla innych elementów. W przypadku, gdy elementy nie zostały należycie zabezpieczone przed wodą, zdecydowanie lepiej nie stosować tej metody.

mycie silnika diesel

Warto pomyśleć o tym, aby w przypadku np. pojawienia się wycieków, bądź gdy faktycznie jest ku temu powód, zwrócić się z tym do specjalistów. Koszt takiej usługi może oscylować w granicach 200-300 zł, ale wówczas mamy gwarancję, że wszystko zostanie należycie zrobione.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News