Dziecko wypadło na zakręcie z taksówki. Przerażające nagranie z Tarnowskich Gór

Dziecko wypadło na zakręcie z taksówki. Przerażające nagranie z Tarnowskich Gór

Podaj dalej

W Tarnowskich Górach w dzielnicy Strzybnica na jednym z tamtejszych skrzyżowań rozegrała się przerażająca scena. Dziecko wypadło z samochodu na zakręcie w trakcie podróży taksówką wprost na jezdnię. Całe zdarzenie zarejestrowała pobliska kamera.

O tym jak było niebezpiecznie, najlepiej świadczy samo nagranie. Taksówkarz, widząc co się dzieje szybko zatrzymał pojazd, ale i tak o mały włos sam nie najechał na nogę chłopca. Po przestraszone i zdezorientowane dziecko wybiegł ojciec, które zabrał je z powrotem do auta.

Dziecko wypadło z samochodu

Policja nie otrzymała zgłoszenia, ale natrafiła na nagranie i postanowiła je wyjaśnić we własnym zakresie. Dotarła do kierowcy taksówki, wedle którego dziecko siedziało w foteliku i było zapięte pasami. Jak pokazuje poniższe nagranie nie do końca tak było.

W tego typu przypadku – jak i wielu innych – musi obowiązywać ograniczone zaufanie względem dziecka. Te najprawdopodobniej siedziało samo z tyłu i zdołało się wydostać z fotelika. Druga z hipotez mówi o tym, że dziecko po prostu nie było zapięte i pilnowane.

Jak jednak by nie było, to taksówkarz, a zwłaszcza ojciec nie zwrócili uwagę na niebezpieczeństwo, jakie może wyniknąć. Dziecko nie zostało dopilnowane, przez co omal nie straciło zdrowia, a nawet życia.

Rodzice nie dbają o dzieci w samochodach

O tym jak wygląda podróżowanie dzieci w samochodzie, możemy przekonać się podróżując po polskich drogach. Bardzo wielu rodziców dba o swoje pociechy, zapinając je w fotelikach, a przy tym dba i uczy, że nie wolno się odpinać.

Jeżdżąc jednak nie raz na pewno każdy zauważył, że dla niektórych dziecko jazda samochodem wiąże się z zabawą. Plac zabaw powstaje na tylnych siedzeniach kanapy, gdzie nieprzypięte pasami dzieci bawią się w najlepsze.

W tego typu sytuacjach naprawdę nie trzeba wiele, aby doszło do tragedii. Wystarczy niewielka kolizja przy większej prędkości, aby skutek takiego podejścia do tematu mógł się stać opłakany w skutkach dla rodziców.

O czym należy pamiętać?

Warto pamiętać o tym, aby zabezpieczyć drzwi w samochodzie w taki sposób, aby te otwierały się tylko od zewnątrz. Wówczas nawet jeżeli dziecko się odepnie z pasów i tak nie będzie w stanie otworzyć samochodu pociągając za klamkę.

Montowanie specjalnych lusterek również okazuje się bardzo przydatne. Wówczas kierowca czy druga osoba siedząca z przodu, może na bieżąco kontrolować to co się dzieje z tyłu.

Legalne przekroczenie prędkości bez mandatu. To możliwe – policja i sądy są bezradne

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News