Dziecko szło środkiem drogi wpatrzone w telefon. Miało więcej szczęścia niż rozumu

Dziecko szło środkiem drogi wpatrzone w telefon. Miało więcej szczęścia niż rozumu

Podaj dalej

Rodzice, nauczyciele, policjanci i wiele innych osób powinno to nagranie traktować jako szkoleniowe. Jest to przykład całkowicie bezmyślnego i nieodpowiedzialnego zachowania, które pokazuje jaki wpływ ma telefon na małe dziecko. Niestety jak powszechnie wiadomo – nienajlepszy.

Gry, wideo i portale społecznościowe

Telefon w ostatnich latach stał się kieszonkowym komputerem i oknem na świat. To, że dzwoni może wydawać się tylko grzecznościowym dodatkiem. Każde dziecko zdaje sobie z tego doskonale sprawę i korzysta z dobrodziejstw jakie daje technologia.

Niestety gry, filmy wideo czy portale społecznościowe odbierają nam trzeźwe myślenie. Tracimy kontakt z rzeczywistością i orientacje. Chyba każdy złapał się na tym, że rozmawiając przez telefon w samochodzie, po zakończonej rozmowie nie pamięta drogi.

Dziecko, ogarnij się!

W tym przypadku dziecko wpatrzone w ekran swojego telefonu zupełnie zabłądziło. Chłopiec szedł środkiem ulicy jak gdyby nigdy nic, zapatrzony w smartfona. Kierowca musiał zatrąbić, aby wyciągnąć go z wirtualnej rzeczywistości i pokazać mu, że żyje w realnym świecie.

Oczywiście problem telefony w dłoni nie dotyczy samych dzieci, ale również osoby dorosłe. Zwłaszcza te, które korzystają z niego w trakcie prowadzenia samochodu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News